Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satelite: Laboureur/Sude brązowe, złoto też dla Niemek

CEV Satelite: Laboureur/Sude brązowe, złoto też dla Niemek

Rozstawiona z numerem 11 niemiecka para Laboureur/Sude zajęła trzecie miejsce w rozgrywanym w Montpelier turnieju CEV Satelite. Na podium stanęły dwie niemieckie pary, bowiem cały turniej wygrał duet Mersmann/Großner.

Niemki były niżej rozstawione od swoich przeciwniczek w meczu o brązowy medal, bowiem Brytyjki  Dampney/Boulton to turniejowa "dwójka". Boisko jednak pokazało, że rozstawienie nie zawsze idzie w parze z wynikami. Początek meczu należał jednak do Brytyjek, które wypracowały sobie niewielką przewagę i wygrały pierwszego seta.  Najbardziej zacięta była jednak druga część meczu, kiedy to o jej wyniku zadecydowała gra na przewagi. Lepsze okazały się tutaj Niemki, co na pewno podbudowało ich morale, bowiem w dwóch kolejnych partiach grały już bardzo pewnie i mogły świętować zdobycie medalu. Cały mecz trwał 35 minut.

W półfinale Niemki przegrały z rozstawioną z numerem 3 szwajcarską parą Goricanec/Graessli w trzech setach. Z duetem tym grały także w II rundzie zawodów i wtedy wygrały 3:2. Brytyjki natomiast w półfinale, po niesamowicie zaciętym, boju uległy innej parze z Niemiec – Mersmann/Großner 2:3 (9:11, 7:11, 11:6, 11:7, 19:21)

Dampney-Boulton ENG [2] –  Laboureur-Sude GER [11] 1:3
(11:8, 13:15, 7:11, 6:11)

Niemiecki duet był w tych zawodach niepokonany, jak dotąd najcięższym było dla niego spotkanie półfinałowe. W finale Mersmann i Großner nie dały szans Szwajcarkom Goricanec/Graessli , pokonując je w 23 minuty. O nawiązaniu walki można było mówić jedynie w drugim secie, który to zakończył się zaledwie dwupunktową przewagą Niemek. Szwajcarki do finału musiały przebijać się po drugiej stronie turniejowej drabinki, kiedy to doznały porażki w drugiej rundzie. Po drodze, już w meczu o półfinał, pokonały polska parę – Kingę Kołosińską i Monikę Brzostek. Polki także grały w III rundzie ze zwyciężczyniami zawodów.

Mersmann-Großner GER [4] – Goricanec-Graessli SUI [3] 3:0
(11:6, 11:9, 11:5)