Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-23: Obie polskie pary odpadły w II rundzie

MŚ U-23: Obie polskie pary odpadły w II rundzie

Renata Bekier i Agata Oleksy fazę pucharową na MŚ U-23 w Mysłowicach musiały zacząć od I rundy. W niej pokonały rywalki z Wenezueli i dołączyły do Darii Paszek i Katarzyny Kociołek. W II rundzie Daria i Kasia niestety odpadły z turnieju, przegrywając z Czeszkami.

Renata Bekier i Agata Oleksy zajęły drugie miejsce w grupie, dlatego też fazę pucharową rozpoczęły od I rundy meczem z wenezuelską parą Nori/Vale. Spotkanie lepiej rozpoczęły siatkarki z Wenezueli, które wypracowały sobie na początku małą przewagę i to Polki musiały odrabiać straty. Kiedy na tablicy pojawił się remis 7:7, kontrolę nad setem przejęły Agata Oleksy i Renata Bekier, które sukcesywnie powiększały swoją przewagę i były nie do zatrzymania. Reprezentantki Wenezueli – Norisbeth Isais Agudo Gonzales (Nori)/Valeria de los Angeles Ramirez Caldera (Vale) – nie miały wiele do powiedzenia w tej partii i przegrały z naszymi reprezentantkami pierwszego seta dużą różnicą punktową, 15:21.

Druga partia zaczęła się od prowadzenia Polek, jednak podobnie jak w pierwszym secie Oleksy/Bekier, tak w tym to Wenezuelki doprowadziły do wyrównania 7:7. Po dwóch asach serwisowych Agaty Oleksy Polki znowu wypracowały sobie sporą przewagę i spokojnie doprowadziły do końca spotkania, nie oddając prowadzenia. Sędzia odgwizdała koniec meczu przy stanie 21:12 dla reprezentacji Polski i tym sposobem biało-czerwone awansowały do II rundy.

W II rundzie jako pierwsze na boisko wyszły Daria Paszek i Katarzyna Kociołek, które zmierzyły się z reprezentantkami Czech – Elišką Gálovą i Adélą Machovą. Polki świetnie rozpoczęły spotkanie i szybko wyszły na prowadzenie (3:0, 7:4), jednak po świetnej zagrywce Machovej Czeszki doprowadziły do wyrównania. Od tego momentu walka między obiema drużynami była bardzo zacięta, gdy jedne zawodniczki prowadziły, to drugie od razu wyrównywały stan rywalizacji. Czeszki okazały się lepsze w końcowej fazie seta i wygrały go na przewagi 22:20. Kolejną partię lepiej rozpoczęły nasze południowe sąsiadki i to one wyszły na pierwsze prowadzenie, które długo utrzymywały. Paszek/Kociołek doprowadziły swoją grą do remisu i ponownie, tak jak w pierwszej partii, gra toczyła się punkt za punkt. W końcówce naszym reprezentantkom udało się jeszcze osiągnąć dwupunktową przewagę, po asie serwisowym Paszek, jednak Czeszki szybko odrobiły straty i wygrały seta 21:19, a cały mecz 2:0. – Zagrałyśmy słaby mecz w porównaniu do tych poprzednich. W pierwszym i drugim secie prowadziłyśmy, ale nie potrafiłyśmy ich zakończyć. W drugiej partii prowadziłyśmy 19:17 i nie udało nam się skończyć dwóch piłek, za to Czeszki wywalczyły cztery kolejne punkty i wygrały cały mecz. Jestem bardzo niezadowolona, miałyśmy dużo fajnych akcji i mogłyśmy wygrać mecz, ale niestety nie pokazałyśmy tego, co potrafimy najlepiej – powiedziała po spotkaniu Katarzyna Kociołek.

Zaraz po tym spotkaniu na boisko wyszły nasze kolejne zawodniczki, Renata Bekier i Agata Oleksy, które już rano rozegrały świetne spotkanie. Teraz ich rywalkami były Rosjanki Julia Abalakina i Irina Czajka, które bardzo szybko w secie przełamały Polki i już na początku wypracowały sobie kilkupunktową przewagę (8:4, 11:5, 15:6) i nie oddały jej do końca tej partii, zwyciężając 21:15. Podobny przebieg miał drugi set, gdzie Rosjanki ponownie szybko uciekły Polkom i kontrolowały przebieg tego spotkania już do samego końca. Biało-czerwone starały się odrabiać straty, jednak przewaga rywalek była znacząca i to Rosjanki mogą się cieszyć z awansu do półfinałów rozgrywek.

Po dzisiejszych spotkaniach obie nasze żeńskie reprezentacje – Paszek/ Kociołek i Bekier/Oleksy pożegnały się z turniejem w Mysłowicach.