Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ gr. B: Irańczycy urwali Rosjanom tylko seta

LŚ gr. B: Irańczycy urwali Rosjanom tylko seta

Po dwóch wygranych setach siatkarze reprezentacji Rosji przegrali z Iranem zaskakująco łatwo, 17:25. W czwartej partii zwyciężyli jednak 25:18, dzięki czemu po raz drugi zgarnęli komplet punktów w pojedynku z podopiecznymi Julio Velasco.

Podopieczni Andrieja Woronkowa odnieśli drugie zwycięstwo nad reprezentacją Iranu, chociaż początek spotkania wcale na to nie wskazywał. Goście postawili na zagrywkę, która błyskawicznie przyniosła zamierzone efekty. Sborna nie radziła sobie w przyjęciu, popełniając proste i niewymuszone błędy. W efekcie ekipa Julio Valesco prowadziła 7:4, jednak powoli miejscowi zaczęli odrabiać straty, głównie dzięki Nikolajowi Pawłowi, który okazał się najlepiej punktującym zawodnikiem sobotniego meczu. Na drugiej przerwie technicznej Rosjanie prowadzili 16:15, dowożąc przewagę do końca premierowej odsłony meczu (25:23).

W drugiej partii role się odwróciły, to Irańczycy stanęli w miejscu, a Pawłow i spółka wypracowali sobie znaczną przewagę, odskakując na 10:4. Trener Valesco już po pierwszej przerwie technicznej miał wykorzystane dwa czasy na żądanie, ale wynik zaczął się zmieniać dopiero, kiedy ciężar gry wziął na siebie Amir Ghafour. Siatkarze z Azji najpierw odrobili straty, a następnie po kontrze skrzydłowego wyszli na 18:17. W końcówce seta gościom zabrakło konsekwencji, co wykorzystali Rosjanie, zwyciężając 25:22.

Dłuższa przerwa po drugim secie pozwoliła przyjezdnym ostudzić emocje i… całkowicie zdominować trzeciego seta. Iran na pierwszej przerwie technicznej prowadził 8:2, na drugiej 16:5. W końcówce partii Sborna nieco się przebudziła, ale na odrobienie strat było za późno, bowiem Adel Gholami ustalił wynik seta na 25:17.

Po zmianie stron na prowadzeniu byli raz jedni, raz drudzy. Jednak kiedy przypomniał przypomniał o sobie Pawłow, ekipa Siergieja Makarowa stopniowo zaczęła uciekać rywalom, wychodząc na 15:10. Do końca seta Rosjanie kontrolowali już grę na parkiecie i zwyciężyli 25:18.

Rosja – Iran 3:1
(25:23, 25:22, 17:25, 25:18)

Rosja: Makarow, Siwożelez (9), Pawłow (21), Muserskij (6), Wołwicz (8), Iljinych (5), Werbow (libero) oraz Antipkin (1), Spiridonow (5), Aszczew (2), Żigałow (2) i Ermakow (libero)
Iran: Marouflakrani, Mousavi (9), Ghaemi (4), Zarini (3), Ghafour (15), Taskahori (4), Zarif (libero) oraz Gholami (4), Fayazi (8), Mahdavi i Keshavarzi