Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Dwie porażki Kołosińskiej i Brzostek – miejsca 5-6

CEV Satellite: Dwie porażki Kołosińskiej i Brzostek – miejsca 5-6

Po dwóch wczorajszych wygranych, w sobotę Kinga Kołosińska i Monika Brzostek doznały pierwszej porażki w turnieju CEV Satellite w Montpellier. Po przegranej z Niemkami Polki dziś jeszcze walczyć będą o awans do półfinału z parą ze Szwajcarii.

Rozstawione z numerem 1. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek bez większych problemów pokonywały wczoraj rywalki w I i II rundzie turnieju CEV Satellite w Montpelier. W sobotę przyszedł czas na pierwszą porażkę. O awans do półfinału Polki zmierzyły się z niemiecką parą Teresa Mersmann/Julia Großner, która w drugiej rundzie pokonała już inny polski duet – Suwińska/Wołoszyn.

Okazało się, że Niemki mają patent na reprezentantki biało-czerwonych. Na wynik meczu z pewnością miał wpływ pierwszy, niezwykle zacięty set. W nowym, testowanym w Montpellier systemie, sety rozgrywa się do 11 punktów. W meczu Polek do rozstrzygnięcia potrzeba było ich o wiele więcej – nasze siatkarki przegrały po dramatycznej końcówce 16:18. W dwóch kolejnych setach przewaga Niemek była już bezdyskusyjna.

Dla Kołosińskiej i Brzostek była to pierwsza porażka w turnieju, przeszły więc na prawą stronę turniejowej drabinki, gdzie ponownie miały walczyć o awans do półfinału. Ich przeciwniczkami były Szwajcarki Tanja Goricanec i Muriel Graessli. Niestety, również w tym meczu Polki zostały pokonane w trzech setach. W drugiej partii wygrana była blisko, jednak końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły rywalki. Tym samym po niezbyt szczęśliwej dla polskich par sobocie Monika Brzostek i Kinga Kołosińska odpadły z turnieju, zajmując miejsca 5-6.