Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Andrzej Wrona: Początki najczęściej są trudne

Andrzej Wrona: Początki najczęściej są trudne

W inauguracyjnym spotkaniu Ligi Światowej Polacy ulegli Brazylijczykom 1:3. - Zrewanżujemy się im za tę, jakby nie patrzeć, dotkliwą porażkę - zadeklarował po meczu środkowy reprezentacji Polski, Andrzej Wrona. - Cieszę się, że dostałem szansę od trenera.

Po meczach z Serbią przyszedł czas na debiut w oficjalnym spotkaniu reprezentacji. Do szczęścia zabrakło chyba tylko wygranej?

Andrzej Wrona:Pierwsze koty za płoty. Nie udało się wygrać, ale w niedzielę rewanż i wierzę w to, że będzie lepiej. Ja cieszę się, że dostałem szansę od trenera. Szkoda, że ten czwarty set, który grałem od początku, przegraliśmy tak sromotnie. Początki najczęściej są trudne, mam nadzieję, że będzie już tylko lepiej.

Jeszcze nie tak dawno wspominałeś o tym, że nie spodziewałeś się tak szybkiego debiutu, a tymczasem kolejny mecz i kolejny raz pojawiasz się na boisku.

Zgadza się. To wszystko bardzo szybko się dzieje. Mam nadzieję, że będę miał jeszcze więcej szans na pokazanie się w biało-czerwonej koszulce. Na pewno jakiś wpływ na to miała kontuzja Łukasza Wiśniewskiego, ale jest dużo nas środkowych i trener na każdy mecz może wybierać taki zestaw, jaki mu będzie pasował. Cieszę się, że na ten pierwszy weekend jestem w meczowej dwunastce.

Mimo tego negatywnego wyniku możesz być chyba zadowolony ze swojej postawy?

No nie do końca. Wolałbym, żebyśmy wygrali i wtedy byłbym naprawdę zadowolony. Nie mogę być zadowolony, bo przegraliśmy.

Ważny był chyba pierwszy set. Odrobiliście straty, prowadziliście, ale ostatecznie przegraliście. Co z twojej perspektywy zadecydowało o takim rozstrzygnięciu?

Bardzo mało brakowało w tym pierwszym secie. Brazylia zagrała bardzo dobrze taktycznie blok – obrona, w ogóle fantastycznie dzisiaj bronili i myślę, że właśnie gra w tych elementach zadecydowała o tym, że w tej końcówce wygrali.

W niedzielę dacie z siebie wszystko?

Oczywiście, że tak. Zrewanżujemy się im za tę, jak by nie patrzeć, dotkliwą porażkę.