Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-23: Paszek i Kociołek bez porażki w II rundzie

MŚ U-23: Paszek i Kociołek bez porażki w II rundzie

W dzisiejszym pojedynku para Daria Paszek/Katarzyna Kociołek pokonała Litwinki Dumbauskalite/Povilatyte 2:0, tym samym zapewniając sobie pierwsze miejsce w grupie. Renata Bekier i Agata Oleksy przegrały swoje ostatnie grupowe spotkanie i zajęły 2. miejsce.

Pierwsza odsłona polsko-litewskiego pojedynku nie zapowiadała rozstrzygnięcia w dwóch partiach. W początek seta lepiej weszły Litwinki. Zacięty pojedynek toczył się punkt za punkt. Końcówka po autowej zagrywce Povilatyte należała jednak do Polek i nasze dziewczyny zakończyły pierwszą partię do dziewiętnastu. – Powiem szczerze, że w pierwszej partii grało nam się nie najlepiej. Przebieg seta był dość ciężki, nie mogłyśmy w niego dobrze wejść. Na szczęście wynik tej pierwszej partii był cały czas na styk, nie musiałyśmy bardzo gonić, dzięki temu zostało nam więcej sił na następną partię, w której pokazałyśmy swoje – powiedziała już po meczu Katarzyna Kociołek.

Druga partia rozpoczęła się niekorzystnie dla naszego teamu. Litwinki szybko wyszły na prowadzenie 4:1. Nasze reprezentantki szybko jednak doprowadziły do remisu i wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Pełna dominacja naszych dziewczyn rozpoczęła się od widniejącego na tablicy remisu po sześć punktów. Polki z minuty na minutę powiększały przewagę, zwyciężając w drugiej partii do dwunastu i cały mecz 2:0.

Po spotkaniu Daria Paszek potwierdziła, że nasze reprezentantki spodziewały się ciężkiej walki z doświadczoną litewską parą. Po kolejnym zwycięstwie potwierdziła zaś, że jest niezwykle szczęśliwa, że z grupy wychodzić będą z pierwszej pozycji, gdyż w fazie pucharowej będą miały do rozegrania jeden mecz mniej. – Na początku bardzo trudno było nam wejść w mecz. Litwinki to bardzo dobre dziewczyny, wbrew pozorom tworzą mocno doświadczony zespół. Mają przecież na koncie mistrzostwo świata. Nie ukrywam, że trochę przed tym meczem bałyśmy się, jednak jak było widać, z punktu na punkt rozkręcałyśmy się. Powiedzieć też trzeba, że w drugim secie jedna z litewskich siatkarek trochę się zacięła, a my to wykorzystałyśmy i odniosłyśmy kolejny sukces. Oby tak dalej – podsumowała Daria Paszek.

Swój ostatni mecz grupowy z parą szwajcarską przegrały niestety Renata Bekier i Agata Oleksy. Wynik tego meczu sprawił, że w grupie H trzy zespoły miały po dwie wygrane. Szwajcarki z najlepszym bilansem setów zajęły 1. miejsce i awansowały bezpośrednio do II rundy. Polki wyszły do dalszych gier z drugiego miejsca i zagrają w I rundzie.

W pierwszej partii znacznie lepiej weszły w mecz siatkarki ze Szwajcarii. Nasze młode zawodniczki stawiały silny opór. W większości pierwszej odsłony toczyła się walka punkt za punkt. W końcówce Polkom zabrakło przysłowiowego ogrania, wykorzystały to siatkarki ze Szwajcarii, przechylając pierwszego seta na swoją korzyść wynikiem 21:17. W drugiej odsłonie biało-czerwone jakby szybko zapomniały o przegranym secie i prowadziły w tej części spotkania. Niestety, wyższe i bardziej doświadczone przeciwniczki najpierw doprowadziły do remisu, by następnie wygrać kolejną partię do szesnastu i całe spotkanie 2:0. – Od samego początku gra nam się nie układała. Grało nam się ciężko. Niestety nasze wystawy często szły w sieć, a blokujące miały dość duży zasięg i po prostu nie radziłam sobie z tymi piłkami. Miałyśmy dobre zagrania, ale na takiego przeciwnika było ich za mało. W drugim secie ciągle prowadziłyśmy, potem Szwajcarki zdołały nas dogonić, odskoczyć o dwa oczka wyżej i my już nie dałyśmy rady ich dogonić. Pierwszy raz przyszło nam się zmierzyć z tą parą i powiem szczerze, że może za mało wiedziałyśmy o nich, odkrywałyśmy ten zespół. Wygląda na to, że one nas bardziej i dokładniej rozpracowały. Szkoda, że nie udało nam się zwyciężyć, ale trzeba szybko zapomnieć, wyrzucić tę porażkę z pamięci i z zimnymi głowami przystąpić jutro do kolejnych spotkań. Trzeba podnieść głowy i grać dalej – powiedziała po spotkaniu Agata Oleksy.