Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > CEV Satellite: Dobry początek obu polskich par

CEV Satellite: Dobry początek obu polskich par

Od wygranych rozpoczęły zmagania w turnieju głównym CEV Satellite w Montpellier obie polskie pary. Kinga Kołosińska i Monika Brzostek po dwóch zwycięstwach są już w III rundzie. Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska z jedną porażką są już w "8".

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek to obecnie najlepsza polska para w siatkówce plażowej kobiet. Polki ze wszystkich zespołów startujących w turnieju CEV Satellite w Montpellier mają najwięcej punktów rankingowych, rozstawione więc zostały z nr 1 i są głównymi faworytkami do wygranej.

Jak przystało na faworytki, nasze reprezentantki nie miały większych problemów z wygraną w I rundzie turnieju. Kinga i Monika pokonały 3:0 (w Montpellier testowany jest nowy system punktacji) francuską parę Melinda Adelin/Laura Longuet i pewnie awansowały do II rundy. Gospodynie tylko w drugiej partii postawiły nieco wyżej poprzeczkę i Polki musiały się bardziej napracować, wygrywając na przewagi.

W kolejnym meczu biało-czerwone zmierzyły się ze szwedzkim duetem Nina Grawender/Karina Lundqvist. W pierwszym secie Polki nie dały żadnych szans rywalkom, w kolejnych dwóch wygrywały po wyrównanej walce 11:9 i pewnie awansowały do III rundy turnieju. Już w sobotę rano zagrają o awans do półfinału turnieju w Montpellier.

Rozstawione z nr 12 Agnieszka Wołoszyn i Karolina Suwińska turniej rozpoczęły od wczorajszych wygranych kwalifikacji. Dziś w pierwszym meczu zmierzyły się z gospodyniami turnieju, Fanny Menissier i Adele Bardouillet. Pierwszy set to popis naszych błędów własnych – mówiła tuż po spotkaniu Karolina Suwińska. Potem szło nam już znacznie lepiej, ustawiłyśmy sobie mecz zagrywką i wygrałyśmy – dodała siatkarka.

W II rundzie łodzianki zmierzyły się z niemiecką parą Teresa Mersmann/Julia Großner. Niezwykle zacięty był pierwszy set spotkania, którego łodzianki niestety przegrały 13:15. W kolejnych dwóch Polki również nie były o wiele gorsze od przeciwniczek, jednak schodziły z boiska pokonane. Nie był to jednak jeszcze koniec turnieju dla biało-czerwonych.

W ostatnim dzisiejszym spotkaniu Suwińska i Wołoszyn grały o wejście do czołowej „ósemki” CEV Satellite w Montpellier z francuską parą Virginie Sarpaux/Julie De Vathaire. Para gospodyń, podobnie jak Polki w turnieju głównym, znalazła się po wygranych czwartkowych kwalifikacjach. Po zaciętym, ale trzysetowym pojedynku górą były biało-czerwone. Pierwszego i trzeciego seta łodzianki wygrały na przewagi i dzięki temu są już w czołowej ósemce turnieju. O wejście do „szóstki” powalczą w sobotę rano ze szwedzką parą Nina Grawender/Karina Lundqvist.