Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Developres Rzeszów rozpoczyna przygotowania do I ligi

Developres Rzeszów rozpoczyna przygotowania do I ligi

fot. archiwum

Niespełna tydzień temu siatkarki Developresu Rzeszów wywalczyły awans do I ligi, a władze klubu już koncentrują się na budowie zespołu na kolejny sezon. - W I lidze nie będziemy walczyć o utrzymanie, ale o to, żeby być jak najwyżej - podkreśla wiceprezes klubu.

– W momencie, kiedy sędzia odgwizdał koniec meczu, to już myślami byłem przy kolejnym sezonie. Taka jest specyfika tego sportu, trzeba się spieszyć i sprawnie wykonywać pewne czynności – mówił w rozmowie z serwisem sport.pl Wiesław Kozieł, wiceprezes KS-u Developres.

W II lidze rzeszowianki radziły sobie wyśmienicie. W fazie zasadniczej rozgrywek zajęły pierwsze miejsce w grupie 4., zdobywając 54 punkty. W dwudziestu spotkaniach przytrafiły im się zaledwie dwie porażki z Karpatami Krosno, za które zrehabilitowały się w fazie play-off. W walce o mistrzostwo trzykrotnie pokonały krośnianki. – W I lidze nie będziemy walczyć o utrzymanie, ale o to, żeby być jak najwyżej. Dziewczyny muszą wiedzieć, że im wyżej zajdą, tym więcej zarobią – określa cele na przyszły sezon wiceprezes Developresu. – Ciężko jednak oceniać nasze szanse, bo są informacje, że kilka drużyn z pierwszej ligi chce się wycofać. Nie wiadomo, jaki kształt w przyszłym sezonie przyjmie pierwsza liga – zaznacza Kozieł.

Solidnym fundamentem Developresu Rzeszów są zawodniczki Patrii Sędziszów Małopolski. Pozostałe to w większości siatkarki, które wcześniej grały w klubach z regionu. Choć sternicy zespołu podkreślają, że drużyna potrzebuje wzmocnień, to rewolucji kadrowej nie należy się spodziewać. – Zawiązała się fajna grupa dziewczyn. O wzmocnieniach jednak myślimy, ale dopóki jeszcze nie ma podpisu na kontrakcie, niczego nie możemy oficjalnie potwierdzić – dodaje wiceprezes rzeszowskiego Developresu, który w przyszłym sezonie prowadził będzie nowy trener.We wtorek zarząd podjął bowiem decyzję o odwołaniu obecnego szkoleniowca Tomasza Kamudy, który wywalczył awans do I ligi. W gronie kandydatów na nowego opiekuna rzeszowianek wymienia się m.in. Jacka Skroka, Marcina Wojtowicza i Dominika Kwapisiewicza. Po informacji o zakończeniu współpracy z trenerem rzeszowianek, z klubu zaczynają napływać informacje o kontraktach przedłużanych  z zawodniczkami. Dziś nowy, roczny kontrakt podpisała przyjmująca Magdalena Olszówka.

* więcej w serwisie sport.pl

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved