Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Argentyńczyk nowym zawodnikiem akademików z Olsztyna

Argentyńczyk nowym zawodnikiem akademików z Olsztyna

fot. Matías Rosa

Akademicy z Olsztyna wzbogacili się o nowego przyjmującego. Jest nim najlepszy gracz Argentyny i klubowy mistrz Ameryki Południowej, Pablo Bengolea, który dzisiaj podpisał roczną umowę z możliwością jej przedłużenia na kolejny sezon.

Pod koniec maja Radosław Rybak, menedżer Pablo Bengolea , informował, że pozyskaniem Argentyńczyka zainteresowane są kluby PlusLigi. Wówczas nie chciał zdradzić, do której z drużyn mógłby dołączyć najlepszy grać minionego sezonu w lidze argentyńskiej. Nam udało się dowiedzieć, czego nie potwierdził Rybak, że rozmowy prowadzone były z Delectą oraz Indykpolem AZS, jednak dwudziestosześcioletni Bengolea zdołał przekonać do siebie władze akademików ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego. Informację o zakontraktowaniu przyjmującego reprezentacji Argentyny potwierdził nam prowadzący w Polsce interesy zawodnika Radosław Rybak. Można już oficjalnie potwierdzić, że Pablo Bengolea w przyszłym sezonie będzie bronił barw Indykpolu AZS-u Olsztyn. Dzisiaj podpisaliśmy kontrakt na jeden sezon z możliwością jego przedłużenia o kolejny rok – powiedział menedżer. – Bardzo się cieszę, że Pablo zagra w PlusLidze. Wierzę, że szybko udowodni, że tytuł najlepszego gracza Argentyny i czołowego punktującego ligi nie był dziełem przypadku. Mam nadzieję, że zanim jeszcze sprowadzi się do Olsztyna, swoją wartość pokaże w rozgrywkach Ligi Światowej – dodał Rybak.

Pablo Bengolea siatkarską karierę rozpoczynał w Club Atlético Vélez Sarsfield. Następnie przeszedł do Belgrano de Cordoba. W sezonie 2008/2009 trafił do Europy, broniąc barw SPiSP Tarragona, dwa lata później wraz z AS Cannes występował w Lidze Mistrzów. Bengolea po kilkumiesięcznym epizodzie w SCC Berlin wrócił do Argentyny, gdzie grał w UPCN Volley Club, z którym w tym sezonie sięgnął po mistrzostwo Argentyny i złoty medal klubowych mistrzów Ameryki Południowej. Bengolea to jak do tej pory trzeci Argentyńczyk, który w przyszłym sezonie będzie grał w PlusLidze. Przypomnijmy, że Skra Bełchatów zakontraktowała Nicolasa Uriarte i Facundo Conte.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved