Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zawisza Sulechów o krok od awansu do I ligi

Zawisza Sulechów o krok od awansu do I ligi

Sobotnie mecze turnieju o I ligę kobiet nie przyniosły jeszcze ostatecznych rozwiązań. O krok od awansu jest Zawisza Sulechów, któremu brakuje jednego wygranego seta. Najmniej szans na awans ma SPS Politechnika Częstochowska.

W pierwszym sobotnim spotkaniu Developres Rzeszów, który w piątek uległ siatkarkom Zawiszy Sulechów, zmierzył się z Karpatami Krosno. Już od pierwszych piłek Developres uzyskał wyraźną przewagę. Miejscowe górowały w ataku, lepiej przyjmowały i zagrywały. Zawodniczki Karpat zbyt często myliły się w ataku, nie robiąc też większej krzywdy zagrywką. Wyjątkiem była Iwona Grzegorczyk , przy serwach której krośnianki odrabiały straty. Przewaga podopiecznych Tomasza Kamudy rosła jednak z minuty na minutę i wielkich emocji w inauguracyjnej partii nie było. Na brak tych nie można było jednak narzekać w kolejnych partiach. Gra mocno się wyrównała, bowiem krośnianki coraz ostrzej zagrywały, znakomicie broniły i zaczęły też coraz odważniej grać na siatce. Skuteczność natomiast spadła rzeszowiankom.

Po dwóch autowych atakach Developresu Karpaty prowadziły już 15:12, ale za chwilę straciły cztery punkty z rzędu i znów prowadzenie wróciło do gospodyń. I zaczęła się gra falami. Dwie asowe zagrywki Aleksandry Witkoś znów dały trzy punkty przewagi przyjezdnym (21:18), a aut Joanny Paluch wyrównał wynik na 21:21. O zwycięstwie musiała więc zadecydować końcówka. W tej obie drużyny dały popis gry blokiem, ale dwie ostatnie piłki zablokowały akurat siatkarki Developresu i objęły prowadzenie w meczu 2:0.

To był kluczowy moment meczu, po którym Karpatom trudno było się pozbierać. Zaczęły znów źle, przegrywały wysoko, ale po raz kolejny podniosły się i znów prowadziły kilkoma punktami. Przysnęły jednak w końcówce seta, Developres odrobił straty i objął nawet czteropunktowe prowadzenie (23:19). Pogoń Karpat o mało nie okazała się skuteczna, ale zabrakło trochę szczęścia i czasu. Gospodynie skończyły dwie piłki i wybuchnęły radością. Zwycięstwo 3:0 mocno przybliżyło je do awansu do I ligi.

Developres Rzeszów – Karpaty Krosno 3:0
(25:17, 26:24, 25:22)

Developres: Filipowicz, Olszówka, Cieśnik, Szeremeta, Adamska, Warzocha, Peret (libero) oraz Myjak, Grzelak i Agata Wilk
Karpaty: Nadziałek, Paluch, Alicja Wilk, Grzegorczyk, Beda, Perlińska, Bielecka (libero) oraz Czarnowska, Dziadosz i Witkoś

W drugim spotkaniu Zawisza Sulechów wygrał 3:0 z SPS-em Politechniką Częstochowską i do awansu brakuje mu już tylko jednego wygranego seta w niedzielnym meczu z Karpatami. Sulechowianki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze, pewnie wygrywając pierwszego seta, a w drugim rozbijając rywalki do 12. – Dwa pierwsze sety chyba poszły nam za łatwo, przeciwnik trzymał do końca twardą grę i nie odpuszczał. Zaczęliśmy robić głupie błędy w trzecim secie, nie wiadomo skąd pojawiły się niepotrzebnie emocje. Przeciwnik już miał nawet piłkę setową, na szczęście to nam udało się tego seta zakończyć. Zawsze lepiej wygrać 3:0 niż 3:1 czy 3:2, bo wiadomo, w takim turnieju mogą się liczyć sety, a nawet małe punkty – mówił tuż po meczu trener Zawiszy Marek Mierzwiński.

Dostaliśmy solidne lanie – przyznał trener SPS-u, Jakub Kuziorowicz.W dodatku Angela Mroczek dostała piłką w kciuk i wylądowała w szpitalu. Dobrze graliśmy w trzecim secie. Prowadziliśmy 24:21 i zrobiło się po 24. Mieliśmy szansę na wygranie seta, ale popełniliśmy proste błędy. Ostatecznie przegraliśmy 29:31 i cały mecz 0:3 – dodał. W ostatnim meczu SPS zagra z Developresem Rzeszów i tylko wysoka wygrana 3:0 przy wysokim zwycięstwie Zawiszy w ostatnim spotkaniu daje częstochowiankom jakiekolwiek szanse na drugie miejsce w turnieju.

Zawisza Sulechów – SPS Politechnika Częstochowska 3:0
(25:18, 25:12, 31:29)

Zawisza: Placek, Wellna, Ciechnowska, Kocemba, Banecka, Ganszczyk, Rzepnikowska (libero) oraz Wodrowska i Kucharska
SPS Politechnika: Olczyk, Stępień, Migoń, Siuda, Mroczek, Jędrys-Szynkiel, Bąkowska (libero) oraz Kosmala, Pabian, Kubik i Kostiuk