Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata K: Brazylijsko-amerykański finał

Plażowy Puchar Świata K: Brazylijsko-amerykański finał

Zgodnie z przewidywaniami swoje mecze półfinałowe wygrały Antonelli/Talita oraz Ross/Kessy. W sobotę te pary zmierzą się w finale o Puchar Świata w siatkówce plażowej. W małym finale o brązowy medal walczyć będą Holtwick/Semmler oraz Bawden/Clancy.

Rozstawione z numerem drugim Amerykanki Ross/Kessy w drodze do finału musiały pokonać Niemki Holtwick/Semmler. Siatkarki zza naszej zachodniej granicy postawiły rywalkom dość trudne warunki. W pierwszym secie zwyciężyły po grze na przewagi (23:21), a w drugim przegrały 17:21. O zwycięstwie zdecydował tie-break, który zakończył się po zaciętej końcówce. Tym razem więcej krwi zachowały siatkarki z USA, które zwyciężyły 16:14, a tym samym wywalczyły awans do finału turnieju.

Ross/Kessy – Holtwick/Semmler 2:1
(21:23, 21:17, 16:14)

Utytułowane Antonelli/Talita na drodze do finału musiały się zmierzyć z australijską parą Bawden/Clancy. Rozstawione z numerem pierwszym Brazylijki w dotychczas rozegranych meczach nie straciły nawet seta i to one były faworytkami spotkania. Z tej roli wywiązały się znakomicie i pewnie pokonały rywalki. Po niespełna 40 minutach mogły się cieszyć z awansu do finału Pucharu Świata.

Antonelli/Talita – Bawden/Clancy 2:0
(21:15, 21:19)