Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Niespodzianek w Plaży Gotyku ciąg dalszy

Niespodzianek w Plaży Gotyku ciąg dalszy

Dziś w turnieju Plaża Gotyku 2013 odbyły się rozgrywki turnieju głównego Pucharu Polski mężczyzn. Podobnie jak w kwalifikacjach, nie obyło się bez niespodzianek. Poza turniejem są już m.in. pary Makowski/Sobczak czy Szternel/Sińczak.

Zdecydowanie jedną z największych niespodzianek turnieju byli Bartosz Mariański i Kamil Radzikowski z Olsztyna. Zawodnicy przeszli przez kwalifikacje i nikt się nie spodziewał, że zajmą 7. miejsce podczas Pucharu Polski. Na co dzień są to zawodnicy halowi, a plażówka to dla nich zabawa. Tym bardziej dziwi fakt, że w turnieju głównym Pucharu Polski pokonali tak zdolnych graczy jak Stępień/Wawrzyńczyk czy Szternel/Sińczak. Powstrzymali ich dopiero Witczak i Matusiak, czyli jedni z faworytów Pucharu Polski.

W finałach nie zobaczymy także pary Makowski/Sobczak, czyli nowo utworzonego duetu, który uchodzi za bardzo mocny. Łodzianie zajęli zaledwie siódme miejsce, a mecz o wejście do ćwierćfinałów przegrali z Wojtasikiem i Wieczorkiem. Dobre wrażenie pozostawiła po sobie także młoda para kadrowa Łysikowski/Wierzbicki. Podopieczni trenera Andrzeja Piotrowskiego uplasowali się na 9. miejscu, a przed nimi jeszcze cała sportowa kariera.

W niedzielę rozegrane zostaną ostatnie dwa ćwierćfinały, a następnie półfinały i finały. Jak dotąd, niepokonanymi parami pozostali Rudol/Kosiak i Pełka/Kujawiak. To duety, które niedzielne rozgrywki rozpoczną od 1/2 finału. Organizatorzy zapraszają na Rynek Nowomiejski od godz. 9.30. Będzie się wiele działo.