Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Najwyżej rozstawione triumfują w turnieju World Cup

Najwyżej rozstawione triumfują w turnieju World Cup

Brazylijska para Antonelli/Talita, która była najwyżej rozstawiona w zawodach, okazała się najlepsza w World Cup. Trzecie miejsce przypadło niemieckiemu duetowi Holtwick/Semmler, czyli turniejowej "czwórce", która stoczyła ciężki bój z parą z Australii.

Antonelli i Talita w półfinale okazały się lepsze od nieco niżej notowanej pary z Australii Bawden/Clancy. Spotkanie trwało dwa sety, ale nie oznaczało to, że był to jednostronny pojedynek, bowiem o ile w pierwszym secie Brazylijki wygrały dość pewnie, do 15, to w kolejnej partii losy wygranej nie były pewne do samego końca i o wyniku zdecydowały niuanse. Ostatecznie jednak turniejowa "jedynka" znalazła się w finale, gdzie ich rywalkami były Amerykanki April Ross i Jennifer Kessy, które w półfinale po zaciętej walce pokonały późniejsze brązowe medalistki 2:1. Kibice po tak wyrównanych parach spodziewali się na pewno zaciętej rywalizacji i taka też była, ale tylko w secie pierwszym, który rozstrzygnął się dopiero po grze na przewagi, a w decydującym momencie więcej zimnej krwi zachowały zawodniczki z Ameryki Południowej. Partia numer dwa była już jednostronnym popisem Brazylijek, które po 41 minutach gry mogły się cieszyć z triumfu w zawodach.

finał:
Ross/Kessy USA [2]  – Antonelli/Talita BRA [1] 0:2

(21:23, 12:21)

W pojedynku o brąz spotkały się pokonane w meczach półfinałowych, czyli Holtwick/Semmler Bawden/Clancy. Mecz ten był na pewno bardziej zacięty, niż późniejszy finał. Obydwa duety zacięcie walczyły do ostatniej piłki o to, aby wywalczyć brązowy medal i osłodzić sobie gorycz porażki półfinałowej. Z racji rozstawienia faworytkami wydawały się być Niemki, ale Australijki pokazały, że nie zamierzają składać broni. Rozpoczęły mecz bardzo dobrze i w pierwszym secie to one okazały się lepsze. Miały też swoje szanse w partii drugiej i tym samym mogły zakończyć mecz, ale po zaciętej walce to wyżej rozstawiona para była górą i doszło do tie-breaka. W nim górę wzięło większe opanowanie Holtwick i Semmler i tym samym Ilka Semmler i Katrin Holtwick mogły się cieszyć ze zdobycia brązowego krążka. Mecz trwał 49 minut.