Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baden Masters: Kądzioła i Szałankiewicz już w półfinale

Baden Masters: Kądzioła i Szałankiewicz już w półfinale

Bardzo dobrze kolejny dzień rozgrywek w Baden Masters rozpoczęli Polacy. Duet Kądzioła/Szałankiewicz kroczy w turnieju od wygranej do wygranej, a dziś pokonał w dwóch setach parę gospodarzy. Z zawodami pożegnała się dziś para Łosiak/Kantor.

Obie ekipy grały wyrównaną siatkówkę od samego początku, można powiedzieć, że lekko przeważali Austriacy, ale sami też oddali przewagę naszym reprezentantom, którzy po autowym uderzeniu rywali wyszli na prowadzenie 11:10. W dodatku Polacy zaczęli budować przewagę, bo chwilę później po świetnej obronie Szałankiewicza kontrę wykorzystał Kądzioła (12:10). W kolejnych akcjach obie dwójki wymieniały się uderzeniami, dopiero gdy na siatce lepiej spisała się para gospodarzy, był remis po 16. Michał i Jakub byli bliscy objęcia kolejnego dwupunktowego prowadzenia, jednak w kontrze zablokowany został Szałankiewicz. W kolejnej akcji austriaccy siatkarze uderzyli z kontry i to oni prowadzili 18:17. To rywale mieli również pierwszą piłkę setową, jednak biało-czerwoni włączyli wtedy piąty bieg – doskonale spisali się w defensywie i dwukrotnie uderzyli skutecznie, co dało im wygraną 22:20.

Po kilku wyrównanych akcjach, od stanu 3:3 nasi reprezentanci zaczęli odskakiwać (5:3) i przewodzić w secie. Wygrana partia, jaką mieli w zapasie, pozwoliła im na odważną i pewną grę. Choć nie ustrzegli się błędów, to jednak inicjatywa należała do nich. Duet Kądzioła/Szałankiewicz miał okazję zwiększyć swoją nadwyżkę, jednak w decydującej fazie akcji gospodarze mieli zawsze trochę więcej szczęścia. Do pewnego czasu Polacy bronili swojej przewagi, jednak po sprytnej kontrze Austriacy wyrównali, przy stanie 11:11. Biało-czerwoni nie pozwolili przejąć przeciwnikom inicjatywy i niedługo potem po kontrze Kądzioły i jego skutecznym bloku mieli trzy oczka nadwyżki (15:12). Polskim reprezentantom przyświecało również szczęście – po udanej kontrze i błędzie rywali pewnie dążyli do wygranej – 19:14. Całe spotkanie zakończył atakiem Jakub Szałankiewicz, dając tym samym naszej dwójce awans do półfinału turnieju.

Kądzioła/Szałankiewicz – Huber/Seidl 2:0
(22:20, 21:17)

By pozostać w turnieju, duet Bartosz Łosiak i Piotr Kantor musiał pokonać turniejową dwójkę Brouwer/Meeuwsen. Polakom ta sztuka się już nie udała i choć radzili sobie w Baden Masters naprawdę dobrze, musieli uznać wyższość rywali w dwóch bardzo podobnych odsłonach. W każdej z nich Holendrzy wypracowywali sobie niewielką przewagę już na początku i starannie ją utrzymywali. Biało-czerwoni starali się walczyć, uderzać mocniej, skuteczniej, jednak w tym spotkaniu lepiej dysponowani byli rywale z Holandii, którzy mimo pewnych problemów momentami potrafili wyjść z nich obronną ręką i rozstrzygnąć to spotkanie w dwóch setach do 16. Polska dwójka uplasowała się zatem w tym turnieju w przedziale miejsc 7-8, co jest dobrym prognostykiem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata do lat 23, które w przyszłym tygodniu rozegrane zostaną w Mysłowicach.

Brouwer/Meeuwsen – Łosiak/Kantor 2:0
(21:16, 21:16)