Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Baden Masters: Gospodynie najlepsze, Polki w przedziale miejsc 7-8

Baden Masters: Gospodynie najlepsze, Polki w przedziale miejsc 7-8

Kinga Kołosińska i Monika Brzostek ostatecznie uplasowały się na miejscach 7-8 w turnieju kwalifikacyjnym ME w Baden. Polki przegrały dziś rano z fińskim duetem Nystrom/Nystrom. W całych zawodach triumfowały Schwaiger D./Schwaiger S.

Finki, które w ostatnim meczu pokonały polski duet, przegrały w walce o półfinał z parą Forrer/Vergé-Dépré. Z lewej strony drabinki do 1/2 finałów awansowały kolejne Szwajcarki, Zumkehr/Heidrich, które w trzech setach pokonały parę z Anglii. W spotkaniach, których stawką był finał, walka rozpoczęła się na dobre. Najpierw gospodynie turnieju, Austriaczki Schwaiger D./Schwaiger S. , stoczyły emocjonujący i wyrównany pojedynek ze Szwajcarkami Forrer/Vergé-Dépré, a całe spotkanie zakończyło się dopiero w trzeciej odsłonie. Następnie na boisko wybiegły Niemki i kolejna para szwajcarska, która tym razem zapisała spotkanie na swoim koncie. Choć duet Zumkehr/Heidrich rozpoczął od mocnego uderzenia i z dużą nadwyżką wygrał w pierwszej odsłonie, to już w drugiej ekipa niemiecka nie dała łatwo za wygraną i walczyła do końca z nadzieją, że uda się jej doprowadzić do seta decydującego. Szwajcarki do końca zachowały jednak zimną krew i to one niedługo potem walczyły o złote krążki w Baden Masters.

Spotkanie finałowe miał poprzedzić mecz o brązowy medal, jednak ze względu na uraz w ekipie ze Szwajcarii bez potrzeby rozegrania meczu na najniższym stopniu podium stanęły Niemki Bieneck/Großner, które w pierwszej rundzie całego austriackiego turnieju pokonały polski duet Kołosińska/Brzostek.

Do walki o złote krążki stanęły dwie najwyżej rozstawione pary i choć po pierwszym secie kibice zgromadzeni w Baden nie mieli wesołych min, gdyż na swoją korzyść po wyrównanej końcówce rozstrzygnęły go Zumkehr i Heidrich, to jednak w kolejnych akcjach zadowolenie wracało na ich twarze. Austriaczki Schwaiger D./Schwaiger S. stanęły na wysokości zadania w drugiej odsłonie, przejęły inicjatywę na boisku i wygrały z łatwością do 12. W tie-breaku ponownie nie było najłatwiej. Szwajcarki naciskały, jednak gospodynie turnieju odparły ich ataki i na dobre zagrania rywalek odpowiadały jeszcze lepszymi ze swojej strony, by po blisko 50 minutach cieszyć się ze zwycięstwa w Baden Masters.

(12:21, 19:21)

Po wczorajszych dobrych występach naszego reprezentacyjnego duetu kibice w Polsce liczyli, że również w sobotę Monika Brzostek i Kinga Kołosińska będą kontynuowały wygrane na austriackich boiskach w Baden. Już z samego rana Polki zmierzyły się w meczu o wejście do czołowej szóstki turnieju z siostrami Nystrom z Finlandii.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla naszych reprezentantek, które w pewnym momencie wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. Niestety, głównie przez własne błędy ją straciły i doprowadziły do wyrównanej końcówki, którą przegrały 24:26. W drugiej partii siatkarki z Finlandii okazały się już dużo lepsze i nie pozwoliły Polkom na zbyt wiele, wygrywając do 15. Tym samym Monika Brzostek i Kinga Kołosińska zakończyły swój udział w turnieju na miejscach 7-8 i zdobyły cenne punkty rankingowe.

Kołosińska/Brzostek POL [9] – Nystrom/Nystrom FIN [5] 0:2
(24:26, 15:21)