Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata M: Bez niespodzianek, ale z emocjami

Plażowy Puchar Świata M: Bez niespodzianek, ale z emocjami

Walka w Pucharze Świata wkracza w decydującą fazę. W piątek zakończyły się spotkania grupowe, a już w sobotę na boisko wyjdą cztery najlepsze pary turnieju. W ostatnim dniu zmagań grupowych nie zabrakło emocji, ale obyło się bez niespodzianek.

Trzeci dzień zmagań w grupie A nie rozpoczął się dla brazylijskiej pary Alison/Emanuel najlepiej. Zawodnicy rozstawieni w turnieju z numerem pierwszym przegrali swój mecz ze Szwajcarami Chevallier/Gabathuler. Wynik tego spotkania sprawił, iż losy awansu rozstrzygnęły się dopiero w ostatnim meczu tego dnia. Zanim jednak na boisko wyszli Alison/Emanuel oraz Plavins/Smedins, swój mecz wygrali wspomniani wcześniej Szwajcarzy. Ich awans do półfinału zależał od wyniku ostatniego spotkania, a dokładnie od zwycięstwa łotewskiej pary. Plavins/Smedins po gładkiej wygranej w pierwszym secie 21:13, w kolejnych dwóch ulegli rywalom i to Brazylijczycy Alison i Emanuel cieszyli się ze zwycięstwa.

Taki obrót wydarzeń sprawił, iż trzy ekipy zakończyły zmagania z dorobkiem 7 punktów, a o awansie decydowało ratio. Najsłabszy wynik miała właśnie szwajcarska para, która tym sposobem zakończyła zmagania w turnieju.

Para Erdmann/Matysik zakończyła zmagania w grupie B bez porażki na koncie. W ostatnim meczu tej fazy rozgrywek zmierzyła się ona z Amerykanami. Gibb/Patterson po czwartkowej porażce z kanadyjską parą Saxton/Schalk, do końca musieli walczyć o prawo awansu do półfinału. Jak przystało na najwyżej rozstawione w tej grupie pary, mecz był niezwykle zacięty i zakończył się dopiero po zaciętym tie-breaku. Amerykańska para do końca musiała walczyć o awans. Sztuka ta jednak udała im się dzięki lepszemu ratio punktów i w efekcie wyprzedzili Kanadyjczyków, z którymi dzień wcześniej przegrali.

Saxton/Schalk mieli możliwość wywalczenia awansu w ostatnim swoim meczu, jednak po zaciętym pojedynku (drugi set zakończył się ich przegraną 31:33) musieli uznać wyższość norweskiej pary Eithun/Horrem. Pozostałe spotkania dostarczyły znacznie mniej emocji i pary wyżej rozstawione pewnie, w dwóch setach wygrywały swoje mecze.