Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Suwińska i Wołoszyn przeszły I rundę, ale odpadły w II w Baden

Suwińska i Wołoszyn przeszły I rundę, ale odpadły w II w Baden

Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn, na co dzień siatkarki ŁKS-u Łódź, walczą w kwalifikacjach mistrzostw Europy w austriackim Baden. W pierwszym meczu pokonały parę ukraińską, ale od turnieju finałowego dzielą je jeszcze dwa mecze.

Brązowe medalistki Pucharu Polski sprzed tygodnia w Baden muszą walczyć od I rundy kwalifikacji. Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn w pierwszym meczu zmierzyły się z ukraińską parą Inna Machno/Angelina Lesunienko. Łodzianki miały spory problem z wejściem w turniej i pierwszego seta przegrały wysoko, 11:21. W drugiej partii jednak wyciągnęły wnioski z porażki i zrewanżowały się rywalkom wygraną do 16. O zwycięstwie i awansie do II rundy kwalifikacji miał przesądzić tie-break. Po dramatycznej i niezwykle emocjonującej walce górą były Agnieszka i Karolina i to one zagrają dalej.

Przeciwniczkami Polek w kolejnej rundzie były rozstawione w kwalifikacjach z numerem 2 Rosjanki Olga Motricz i Maria Prokopiewa. W pierwszym secie rywalki okazały się dużo mocniejsze od naszych siatkarek i pewnie wygrały do 12. W drugiej partii łodzianki nawiązały wyrównaną walkę, ale i tak zeszły z boiska pokonane. Tym samym Karolina Suwińska i Agnieszka Wołoszyn zakończyły swoją przygodę z turniejem w Baden. W kolejny weekend wezmą udział w turnieju CEV Satellite we francuskim Montpellier.

Jutro w turnieju głównym w Baden wystąpi inna polska para – Kinga Kołosińska i Monika Brzostek.