Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata M: Brazylijczycy i Niemcy na czele grup

Plażowy Puchar Świata M: Brazylijczycy i Niemcy na czele grup

W drugim dniu plażowego Pucharu Świata w rywalizacji mężczyzn doszło do jednej niespodzianki. Amerykański duet Gibb/Patterson przegrał 0:2 z kanadyjską parą - Saxton/Schalk. W pozostałych pojedynkach wygrywali faworyci.

Grupa A

Drugie zwycięstwo w plażowym Pucharze Świata odnieśli Alison i Emanuel. Brazylijska para rozstawiona z numerem jeden nie miała większych problemów z wykazaniem wyższości nad rywalami z Wenezueli, choć trzeba przyznać, że duet Jackson/Leon starał się napsuć jak najwięcej krwi faworytom. Zdobycie 33 oczek w dwóch setach świadczy o tym, że Wenezuelczycy nie muszą wstydzić się swojej postawy. Seta w turnieju nie stracili jeszcze też Łotysze – Plavins/Smedins, którzy dziś pokonali przeciwników ze Szwajcarii. Para Chevallier/Gabathuler szczególnie w premierowej odsłonie wysoko zawiesiła poprzeczkę rywalom. Ostatecznie stać było ją na zdobycie 18 punktów w tej części pojedynku. W drugiej partii dominacja Łotyszy nie podlegała już dyskusji. Dopiero starcie z Brazylijczykami tak naprawdę pokaże w jakiej formie znajdują się obecnie Plavins i Smedins. Z kolei Szwajcarzy zbyt długo nie rozpamiętywali porażki, bowiem na koniec dzisiejszych zmagań w grupie A odnieśli pierwsze zwycięstwo w turnieju. Chevalier i Gabathuler szybko odprawili z kwitkiem Japończyków – Aoki/Ogawa. Siatkarze z Kraju Kwitnącej Wiśni w obu setach wyraźnie odstawali od rywali, a w całym spotkaniu zdołali ugrać zaledwie 29 oczek.

Grupa B

Drugie zwycięstwo w zawodach odnieśli Erdmann/Matysik. Niemcy rozstawieni z numerem trzy dziś nie stracili nawet seta w starciu z Norwegami – Eithun/Horren. Wprawdzie Skandynawowie próbowali utrudnić zadanie rywalom, ale w końcówkach obu odsłon górą byli wyżej notowani siatkarze zza naszej zachodniej granicy. Do niespodzianki doszło w drugim pojedynku, w którym kanadyjski duet Saxton/Schalk w dwóch setach ograł rozstawionych z dwójką Amerykanów – Gibba/Pattersona. Szczególnie drugi set był bardzo wyrównany. Dopiero w samej jego końcówce więcej zimnej krwi zachowali siatkarze z kraju klonowego liścia i rozstrzygnęli ją na swoją korzyść 22:20, a cały mecz trwał prawie trzy kwadranse. W trzecim pojedynku Eithun i Horrem nie mieli problemów z wykazaniem wyższości nad przeciwnikami z Republiki Południowej Afryki. Para Williams/Fredericks rozstawiona z dziewiątką nie miała siatkarskich argumentów, by nawiązać wyrównaną walkę ze Skandynawami. Sety przegrane odpowiednio do 14 i 15 sprawiły, że zawodnicy z RPA pozostali najsłabszym duetem tej grupy.