Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Montreux VM: Brazylijki rozdają karty, Chinki z pierwszą wygraną

Montreux VM: Brazylijki rozdają karty, Chinki z pierwszą wygraną

Dziś w turnieju Montreux Volley Masters padały tylko trzysetowe wyniki. Reprezentantki Szwajcarii nie były w stanie przeciwstawić się dużo silniejszym Chinkom, podobnie było z Rosjankami, które uległy Brazylii oraz Włoszkami, które wygrały z reprezentantkami Niemiec.

Chinki rozpoczęły spotkanie od mocnego uderzenia i od razu pokazały rywalkom, że to one będą narzucały tempo tego meczu. Szwajcarki tak naprawdę starały się tylko prowadzić wyrównaną grę z przeciwniczkami, nie były w stanie przejąć bowiem inicjatywy. Reprezentantki Chin, tak jak już wszystkich przyzwyczaiły, szalały w obronie, podbijając wiele piłek i wyprowadzając dużą ilość kontr. Szwajcarki nie potrafiły odrzucić ich od siatki, więc miały przy tym ułatwione zadanie. Mocne uderzenia z pola zagrywki, jakie zaprezentowały Europejki, w kilku momentach pozwalały im odrabiać niewielką ilość strat. W kolejnych akcjach ich błędy i niska skuteczność ponownie napędzały do gry Chinki i to one pewnie wygrały 3:0. W ten sposób też odbiły sobie wczorajszą porażkę w meczu z Brazylijkami.

Chiny – Szwajcaria 3:0
(25:22, 25:17, 25:18)

Chiny: Wang N. (1), Zheng (11), Qin (5), Yang (9), Zhu (18), Chen (3), Wang M. (libero) oraz Li i Wang F. (5)
Szwajcaria: Marbach (4), Sirucek (3), Schauss (5), Stocker (2), Granvorka (10), Unternahrer (14), Jenny (libero) oraz Pauli (libero), Steinemann (3), Bannwart (1), Wigger (1) i Tschopp

Najciekawsze dziś spotkanie zakończyło się  w trzech setach. Po raz kolejny Brazylijki nie pozwoliły swoim rywalkom ugrać nawet seta i tym razem odprawiły z kwitkiem reprezentantki Rosji. W dwóch pierwszych setach siatkarki z Ameryki Południowej zdominowały boisko i na niewiele pozwalały swoim przeciwniczkom. Ekipa z Europy Wschodniej próbowała znaleźć sposób, by przyjąć inicjatywę na boisku. Ich starania przyniosły efekt dopiero w połowie trzeciego seta, kiedy to wyszły na niewielkie prowadzenie. Reprezentacja Canarinhes tylko na chwilę straciła nadwyżkę i dzięki spokojnej grze prześcignęła rywalki, kończąc cały pojedynek w trzeciej odsłonie.

Rosja – Brazylia 0:3
(14:25, 20:25, 23:25)

Rosja: Isajewa (11), Zarjaszko (9), Pankova, Chaplina (9), Dianskaja (7), Maljk (6), Malowa (libero) oraz Pasjankowa, Matienko i Bondar (6)
Brazylia: Silva J. (8), Lins, Silva A. (11), Marinho (7), Daroit (17), Rodrigues (10), Brait (libero) oraz Pinto

W dwóch pierwszych setach Włoszki rozpoczynały od mocnego uderzenia i stopniowo coraz bardziej powiększały swoje prowadzenie. W pierwszej partii było tak od początku do końca, natomiast w drugiej sytuacja zmieniła się w połowie partii. Gdy reprezentantki Włoch prowadziły już ośmioma oczkami (12:4), wydawało się, że Niemki nie podniosą się już w tej odsłonie. Te jednak potrafiły zmobilizować swoje wszystkie siły i umiejętności, co pozwoliło im odrobić wysokie straty i stoczyć zacięty bój o wygraną w tym secie. Końcówka należała już do Azzurrich, które objęły prowadzenie 2:0 w całym meczu. W trzecim secie walka już trochę bardziej się wyrównała, ale Włoszki za każdym razem, gdy miały okazję na zdobycie punktu – wykorzystywały ją. To pozwalało im powoli, ale skutecznie budować nadwyżkę, która pozwoliła na zwycięstwo w tej partii oraz w całym meczu.

Włochy – Niemcy 3:0
(25:11, 27:25, 25:20)

Włochy: Signorile (4), Bosetti (13), Chirichella (4), Tirozzi (5), Diouf (14), Folie (9), De Gennaro (libero) oraz Bianchini (1), Bertone (1) i Gennari (3)
Niemcy: Poll (3), Kauffeldt (7), Matthes (7), Hippe (10), Mollers (2), Schaus (3), Durr (libero) oraz Hanke, Brandt i Geerties