Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata M: W pierwszych meczach bez niespodzianek

Plażowy Puchar Świata M: W pierwszych meczach bez niespodzianek

W pierwszym dniu rozgrywanego w brazylijskim Campinas finałowego turnieju Pucharu Świata zwyciężali faworyci. Z czterech rozegranych spotkań tylko w jednym do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-break.

Grupa A:

Od zwycięstwa rywalizację rozpoczął łotewski duet Plavins/Smedins, który pokonał Wenezuelczyków, parę Jackson/Leon. O ile pierwszy set spotkania rozstrzygnął się po walce na przewagi, o tyle w drugim triumfatorzy pojedynku pewnie odprawili rywali, wygrywając partię do 13. W drugim spotkaniu w tej grupie rozstawiona z numerem 1 brazylijska para Alison/Emanuel bez problemów pokonała Japończyków Aoki/Ogawa. Faworyci turnieju po półgodzinnej grze triumfowali 2:0, odpowiednio do 15 i 10.

Grupa B:

Rywalizacja w tej grupie rozpoczęła się od pojedynku pomiędzy Niemcami Erdmann/Matysik a Kanadyjczykami Saxton/Schalk. Rozstawieni w turnieju z numerem 3 Niemcy potrzebowali na pokonanie przeciwników trzech setów. Pewnie wygrali oni pierwszego seta do 12, ale w kolejnej odsłonie triumfowali reprezentanci Kanady (21:18). Końcówka meczu należała jednak do pary niemieckiej, która w trzecim secie wygrała 21:19, a całe spotkanie 2:1. W drugim pojedynku amerykańska para Gibb/Patterson 2:0 pewnie pokonała południowoafrykański duet Williams/Fredericks (21:12, 21:18).