Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plażowy Puchar Świata K: Brazylijki i Rosjanki na czele

Plażowy Puchar Świata K: Brazylijki i Rosjanki na czele

Po pierwszym dniu zmagań w finale Pucharu Świata najlepsze w swoich grupach okazały się Brazylijki Antonelli/Talita i Rosjanki Ukołowa/Chomjakowa. Niespodziewanie już na początku rywalizacji porażkę poniosła włoska para Cicolari/Orshi Toth.

Grupa A:

Jako pierwsze na brazylijskie boiska wybiegły Niemki – Holwick/Semmler oraz Kanadyjki – Bansley/Maloney. Europejskie zawodniczki nie miały większych problemów, by pokonać swoje rywalki i po trzydziestu trzech minutach gry zwyciężyły 2:0. Jeszcze krócej trwał pojedynek pary brazylijskiej – Antonelli/Talita z egzotycznymi przeciwniczkami z Mauritiusu – Seerungen/Bauda. Zawodniczki z kraju Kawy rozgromiły wręcz Maurytyjki, pozwalając im na zdobycie 10 „oczek” w całym pojedynku. W drugiej serii spotkań niemiecka para Holwick/Semmler pokonała czeski duet Kolocova/Slukova 2:1. Drugie zwycięstwo bez straty seta zanotowały również Brazylijki Antonelli i Talita, które po niespełna półgodzinnej grze pokonały kanadyjską parę Bansley/Maloney. W ostatnim rozgrywanym dziś meczu rozstawione z numerem piątym Czeszki Kolocova/Slukova rozgromiły maurytyjską parę Seerungen/Bauda, wygrywając w dwóch setach, kolejno do 4 i 1.

Grupa B:

W grupie B dość niespodziewanie swój pojedynek przegrał duet włoski – Cicolari/Orshi Toth, który uległ parze australijskiej Bawden/Clancy 1:2. Po wygranej w pierwszym secie nic nie wskazywało na porażkę faworytek z Półwyspu Apenińskiego. W drugiej partii jednak to rywalki wysoko triumfowały, wygrywając 21:12. Tie-break również należał do Australijek i to one mogły cieszyć się ze zwycięstwa w pojedynku. W drugim meczu obyło się już bez niespodzianek. Rozstawione z dwójką Amerykanki Ross/Kessy w dwóch setach odprawiły z kwitkiem dziesiątą parę Pucharu Świata – Gallay/Zonta z Argentyny. Po południu kolejną porażkę odniosły Włoszki Cicolari/Orshi Toth, które tym razem 0:2 uległy rosyjskiemu duetowi Ukołowa/Chomjakowa. W obu setach Rosjanki triumfowały dość pewnie, wygrywając do 15 i 12. Drugie zwycięstwo bez straty seta odniosły zaś Amerykanki – Ross/Kessy, które zwyciężyły z australijską parą Bawden/Clancy. Rywalizację zakończył pojedynek Rosjanek Ukołowa/Chomjakowa z Argentynkami Gallay/Zonta. Spotkanie 2:0 wygrały te pierwsze (21:19, 21:15).