Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Montreux VM: Dominikanki i Brazylijki ponownie zwycięskie

Montreux VM: Dominikanki i Brazylijki ponownie zwycięskie

W pierwszym meczu drugiego dnia rozgrywanego w Montreux turnieju Volley Masters siatkarki Dominikany pokonały 3:1 Niemki. Brazylijki z kolei 3:0 wygrały z Chinkami. Na zakończenie piątkowych zmagań Japonki pokonały Włoszki 3:2.

Mecz świetnie rozpoczęły siatkarki Dominikany, które w pierwszym secie wyraźnie dyktowały warunki na boisku. Pokonały one Niemki gładko 25:15. W drugiej partii niespodziewanie triumfowały jednak rywalki, które zatrzymały rozpędzone reprezentantki Dominikany, zwyciężając 25:21. Przegrany set nie wybił jednak z rytmu Dominikanek, które pewnie wygrały trzecią odsłonę – 25:20. Czwarta i jak się okazało ostatnia partia w tym meczu ponownie przebiegała pod dyktando podopiecznych Marcosa Kwieka, które znów wysoko pokonały Niemki, tym razem 25:16, wygrywając całe spotkanie 3:1. Tym samym odniosły one już drugie zwycięstwo w tym prestiżowym turnieju.

Dominikana – Niemcy 3:1
(25:15, 21:25, 25:20, 25:16)

Dominikana: Vargas (2), Arias (16), Rodriguez (13), Echenique (4), Rivera (18), De La Cruz (10), Castillo (libero) oraz Fersola (4), Marte, Pena (4), Mambru (1) i Binet

Niemcy: Hanke (6), Brandy (1), Geerties (13), Kauffeldt (8), Matthes (9), Hippe (11), Durr (libero) oraz Poll (1), Keil, Mollers, Schaus (4) i Engelhardt (1)

Trzech setów potrzebowały reprezentantki Brazylii na pokonanie ekipy z Chin. Pierwszą partię spotkania siatkarki z Ameryki Południowej wygrały w miarę pewnie. Pokonały one bowiem rywalki 25:19. Sporo emocji dostarczyła jednak druga odsłona spotkania, w której o wygranej zadecydowała walka na przewagi. Zwycięsko wyszły z niej podopieczne Jose Roberto Guimaraesa, które ostatecznie triumfowały 27:25. Dwupunktową przewagą Brazylijek zakończył się także trzeci i ostatni set. Canarinhios wygrały go 25:23 i tym samym mogły się cieszyć ze zwycięstwa w całym meczu 3:0.

Brazylia – Chiny 3:0
(25:19, 27:25, 25:23)

Brazylia: Silva J. (10), Lins (1), Silva A. (8), Marinho (6), Daroit (18), Rodrigues (16), Brait (libero) oraz Hage, Sousa i Pinto

Chiny: Wang N. (5), Zheng (9), Yang (7), Song (1), Zhu (19), Chen, Wang M. (libero) oraz Li, Wang F. (2), Qin (3) i Wu

Włoszki rozpoczęły swój udział w tegorocznej edycji Montreux Volley od porażki z Japonią. Trener Marco Mencarelli w wyjściowym składzie dał zagrać Cristinie Chirichelli, Valentinie Tirozzi i Marice Bianchini, dla których to był absolutny debiut w barwach reprezentacji. Pierwsza partia była w większości w miarę wyrównana, Japonki miały cały czas niewielką przewagę, aż w końcówce Azzurre dzięki dobrej grze Diouf i Tirozzi doprowadziły do wyrównania, a następnie wygrały pierwszą partię do 21.

W drugiej odsłonie meczu siatkarki z Azji zaczęły wywierać większą presję i w rezultacie prowadziły przez większą część seta. W końcówce jednak Włoszki podkręciły tempo gry i popisały się kilkoma skutecznymi blokami, miały nawet piłkę setową. Jednak dwa kolejne punktowe bloki w wykonaniu Azjatek dały im wygraną w tej partii.

Japonki w trzeciej odsłonie nie musiały się mocno wysilić, by ją wygrać, bowiem dostały od rywalek sporo punktów w prezencie po błędach własnych. Podopieczne trenera Mencarelliego potrafiły się sprężyć w czwartej partii i wygrały ją do 21. W tie-breaku jednak ponownie triumfowały Japonki. Gdyby nie ogromna liczba błędów popełnionych przez siatkarki z Półwyspu Apenińskiego (33, podczas gdy rywalki popełniły ich 17), mogłyby wygrać to spotkanie.

Włochy – Japonia 2:3
(25:21, 25:27, 21:25, 25:21, 12:15)

Włochy: Signorile (1), Chirichella (16), Bosetti (7), Diouf (17), Folie (13), Tirozzi (21), De Gennaro (libero) oraz Gennari (15) i Bianchini (1)

Japonia: Nagaoka (17), Kanako (3), Imamura (13), Haruyo (13), Fujita, Ishii (19), Yoshida (libero) oraz Otake (4), Matsuura, Takahashi (7) i R. Ishii

źródło: inf. własna, volleymasters.ch