Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Rafał Legień odchodzi z MKS-u Będzin, zastąpi go Dacewicz

Rafał Legień odchodzi z MKS-u Będzin, zastąpi go Dacewicz

fot. archiwum

Po czterech sezonach spędzonych na ławce trenerskiej MKS-u Banimex z będzińskim klubem żegna się Rafał Legień. Nie będzie to jedyna zmiana, która w międzysezonowej przerwie zajdzie w zespole znad Czarnej Przemszy.

Rafał Legień był szkoleniowcem zespołu z Będzina od sezonu 2009/2010. W ciągu czterech lat pracy w MKS-ie wprowadził zespół do I ligi oraz dwukrotnie do ćwierćfinału Pucharu Polski. – Była to miła przygoda, bo w MKS-ie zadebiutowałem na ławce trenerskiej – skomentował trener. – Przez okres pracy w Będzinie osiągnęliśmy bardzo dużo. Już w pierwszym sezonie awansowaliśmy do I ligi oraz zagraliśmy w ćwierćfinale Pucharu Polski z zespołem z Kędzierzyna-Koźla po wcześniejszym wyeliminowaniu rywali z Częstochowy. Kolejny sezon był dla nas ciężki, ale utrzymaliśmy się w lidze jako beniaminek. Na pewno trzeci sezon był najbardziej udany, bo wywalczyliśmy trzecie miejsce w lidze i po raz kolejny dotarliśmy do ćwierćfinału Pucharu Polski, w którym spotkaliśmy się z ówczesnym mistrzem kraju, Skrą Bełchatów – dodał były już opiekun będzinian.

Przed rozgrywkami 2012/2013 wydawało się, że będzinianie będą jedną z ekip wiodących prym w I lidze, tym bardziej że kłopoty finansowe w Jaworznie sprawiły, że w ostatniej chwili zakontraktowali Marcina Kantora oraz Mateusza Sacharewicza. – Zespół na papierze prezentował się bardzo dobrze – ocenił szkoleniowiec. Świetnie spisywał się także na początku sezonu, przez moment znajdując się nawet na czele pierwszoligowej stawki. Jednak im dalej w las, tym było gorzej. – Po raz kolejny chcieliśmy zaistnieć w Pucharze Polski. Ale coś w nas pękło po niepowodzeniu z zespołem z Lubina i zaczęły przytrafiać nam się porażki – powiedział Legień. Ostatecznie będzinianie rundę zasadniczą zakończyli na szóstej pozycji, a w play-off trafili na Energę Pekpol Ostrołęka. – Była to ciężka rywalizacja. Przegraliśmy ją po pięciu spotkaniach – dodał trener.

Rafał Legień nadal chciałby rozwijać swój trenerski warsztat, ale jego przyszłość nie jest jeszcze znana. – Całe życie jestem związany z siatkówką. Praca w roli trenera dała mi bardzo dużo. Na pewno chciałbym ją kontynuować. Jak dostanę jakieś propozycje pracy, to na pewno je rozpatrzę – skomentował Rafał Legień.Budujemy bardzo mocny skład. Oprócz zmiany trenera będą także roszady w zespole, ale w tej chwili nic więcej powiedzieć nie mogę – powiedział Strefie Siatkówki prezes MKS-u Będzin, Emil Bystrowski. – Być może pod koniec tygodnia skład będzie już znany – dodał.

Według informacji pozyskanych przez nasz serwis Legienia ma zastąpić Damian Dacewicz, dotychczas drugi trener AZS-u Częstochowa, który do Będzina przeniesie się wspólnie z Andrzejem Stelmachem. Ten z kolei najprawdopodobniej będzie grającym drugim trenerem.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved