Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Kadetki ŁKS-u wygrały dla swoich mam

Kadetki ŁKS-u wygrały dla swoich mam

Drużyna kadetek ŁKS-u Łódź wygrała niedzielny turniej towarzyski w Łodzi, pokonując drużyny z Ozorkowa i Konstantynowa Łódzkiego. Podopieczne trenera Marcina Sapińskiego wygrywały dziś dla swoich mam, których nie zabrakło na trybunach.

Mimo zakończonego już sezonu kadetki Łódzkiego Klubu Sportowego wciąż podnoszą swoje umiejętności, pilnie trenując pod okiem trenera Marcina Sapińskiego. Postępy sprawdzają w turniejach towarzyskich, z których jeden odbył się w niedzielę w łódzkiej hali MOSiR przy ul. Skorupki. Oprócz drużyny ŁKS-u w turnieju w Dzień Matki wystąpiły zespoły Lidera Konstantynów Łódzki oraz UKS-u Ozorków.

Warto wspomnieć, że łodzianki trenują i grają już w grupie, która w przyszłym sezonie występować będzie w tej kategorii wiekowej. W turnieju zabrakło więc zawodniczek z rocznika 1996, które w przyszłym sezonie zobaczymy już w rozgrywkach juniorek. Łodzianki turniej rozpoczęły meczem z UKS-em Ozorków. W pierwszym secie rywalki nie mogły znaleźć recepty na dobrze grające w obronie ełkaesianki. Przewagę raz po raz powiększały Edyta Hałas i Julia Nowicka i ŁKS wygrał 25:18. W drugim secie gra była już o wiele bardziej wyrównana, ale w końcówce znów łodzianki okazały się lepsze. Trenerzy umówili się, że każdy mecz bez względu na wynik będzie składał się z trzech setów i właśnie w trzeciej partii trener Marcin Sapiński dał szansę występu rezerwowym. Te jednak nie dały rady rywalkom i przegrały do 14.

W drugim meczu turnieju UKS Ozorków przegrał 1:2 z Liderem Konstantynów Łódzki i ostatecznie zajął trzecie miejsce w turnieju. W ostatnim spotkaniu, które decydowało o pierwszym miejscu, ŁKS zmierzył się z Liderem, w barwach którego wystąpiły dwie byłe zawodniczki łódzkiego klubu – Iga Góras i Dominika Dudka. Łodzianki niesione dopingiem licznych kibiców, wśród których większość stanowili rodzice, nie dały szans rywalkom w pierwszym secie, rozbijając zespół lidera do 15. Dobry występ zanotowała testowana w ŁKS przyjmująca Anna Borek. Druga partia lepiej rozpoczęła się dla zespołu gości, łodzianki jednak szybko wyrównały i wyszły na kilkupunktową przewagę. Gdy ŁKS miał pierwszą piłkę setową przy stanie 24:20, wydawało się, że wygrana jest już w kieszeni, jednak… ełkaesianki dały się dogonić i doprowadziły do nerwowej końcówki, którą przegrały 28:30. O wygranej w tym meczu i w całym turnieju decydował więc ostatni set. Do stanu 16:16 walka była bardzo wyrównana, potem jednak gospodynie wypracowały sobie pięciopunktową przewagę, której nie oddały już do końca meczu, wygrywając 2:1.

Najlepszą zawodniczką całego turnieju wybrana została libero Łódzkiego Klubu Sportowego, Marlena Prusicka.Zespół zagrał bardzo dobrze w przyjęciu. Mieliśmy jeszcze trochę problemów z atakiem, ale są one do wyeliminowania. Cieszy to, że graliśmy spokojnie, bez większych przestojów w grze – mówił po turnieju trener ŁKS, Marcin Sapiński. Duże słowa uznania należą się również najwierniejszym kibicom zespołu kadetek – czyli rodzicom.