Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Olieg Achrem ze srebrnym medalem Emir Cup

Olieg Achrem ze srebrnym medalem Emir Cup

W finale rozgrywanego w Katarze Emir Cup, czyli odpowiedniku pucharu krajowego, najlepsza okazała się ekipa Al-Rayyan, która w decydującym meczu pokonała Police 3:1. W zespole pokonanych wystąpił kapitan Asseco Resovii Rzeszów, Olieg Achrem.

Spotkanie lepiej rozpoczęli Achrem i koledzy, którzy szybko, m.in. po akcjach Białorusina z polskim paszportem, objęli prowadzenie 4:1. Rywale jednak zdołali wyrównać i doprowadzili do remisu 16:16. Po akcjach Mateja Kazijskiego Al-Rayyan odskoczyło na 19:16 i takiej przewagi nie oddało już do końca seta. W drugiej partii na boisku trwała zacięta walka. Żaden zespół nie mógł wypracować sobie większej przewagi. Po asie Sancheza i błędzie Martina Nemeca było 20:17 dla Al-Rayyan. Przeciwnicy odrobili straty, ale ostatecznie przegrywali już w meczu 0:2.

W trzecim secie zespół Oliega Achrema wypracował sobie prowadzenie 13:10, ale jego rywale robili wszystko, aby zamknąć spotkanie w trzech setach i wkrótce to oni mieli dwa punkty w zapasie (16:14). Gracze Al-Rayyan seryjnie jednak popełniali błędy i po chwili przegrywali 18:16, a kilka minut później na tablicy był już remis (22:22). Ostatecznie jednak Police wygrały tę partię i pozostały w grze. Kolejnego seta Olieg Achrem i koledzy rozpoczęli bardzo dobrze (3:1, 8:5), ale rywale szybko doprowadzali do remisu (3:3, 8:8). Na boisku można było obserwować prawdziwą siatkarską wojnę. Po akcji Nemeca i bloku na Mateju Kazijskim było 20:17 dla Polic. Al-Rayyan wrzucił jednak wyższy bieg i wyszedł na prowadzenie 23:21. Mecz zakończył udany kontratak w wykonaniu Sancheza. Al-Rayyan po zdobyciu mistrzostwa i pucharu księcia mógł cieszyć się z kolejnego trofeum.

W tym turnieju wzięło udział osiem drużyn, które z racji przerwy w ligach europejskich zdecydowały się zatrudnić tylko na ten czas najlepszych graczy, m.in. Martina Nemeca, Mateja Kazijskiego, Osmany’ego Juantorenę czy Oliega Achrema.

Al-Rayyan – Police 3:1
(25:22, 25:23, 23:25, 25:22)

Al-Rayyan: Asadi, Sanchez, Kazijski, Sherwel, Ajab, Waleed, Saad (libero) oraz Mocic i Al-Oui