Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Młodzi rzeszowianie mistrzami Polski

MP kadetów: Młodzi rzeszowianie mistrzami Polski

Siatkarze AKS-u V LO Resovii Rzeszów zdobyli tytuł mistrza Polski kadetów. W rozgrywanym w Proszowicach turnieju finałowym pokonali w spotkaniu o złoty medal rówieśników z Jastrzębia 3:2. Brąz wywalczyli siatkarze MKS-u Metro Warszawa.

Na początek niedzielnych zmagań rozegrano pojedynek o siódmą lokatę w turnieju. Spotkały się w nim zespoły Czarnych Radom oraz Trefla Gdańsk. Ostatecznie triumfowali ci drudzy, którzy po zwycięstwie 3:0 przypieczętowali siódme miejsce w Polsce. MVP meczu wybrany został Mateusz Czułkiewicz.

Po emocjach związanych z meczem o siódme miejsce na boisko wybiegli siatkarze Wifamy Łódź i Chemika Bydgoszcz, a stawką była piąta lokata w mistrzostwach Polski kadetów. Pierwsze dwa sety zdecydowanie należały do bydgoszczan, lecz w trzecim to łodzianie doszli do głosu, wygrywając 25:15. Wifama nie poszła jednak za ciosem, przegrała czwartą partię 19:25 i uplasowała się tym samym na szóstym miejscu. Piąta pozycja przypadła siatkarzom Chemika Bydgoszcz. Najlepszym graczem pojedynku został Jędrzej Goss.

W meczu o brązowy medal zagrali młodzi zawodnicy z Warszawy i Olsztyna. Pojedynek od początku był bardzo zacięty i żadna z ekip nie zamierzała tanio sprzedać skóry. W rezultacie o wyniku spotkania miał zadecydować tie-break. W nim walka toczyła się punkt za punkt. Oba zespoły grały bardzo zacięcie i walczyły o każdą piłkę. Skuteczny blok Artura Pietrasa dał zawodnikom z Warszawy przewagę dwóch punktów (8:6). Od tego momentu podopieczni trenera Kołodziejczyka przejęli inicjatywę. Skuteczne bloki i kontry doprowadziły do wyniku 12:7. Olsztynianie zniwelowali straty (12:10), jednak końcówka należała do drużyny warszawskiej. Ostatecznie MKS Metro wygrał 15:10 i sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski kadetów. Najlepszym zawodnikiem pojedynku wybrano Bartłomieja Lipińskiego.

W najciekawszym meczu mistrzostw – o złoty medal – naprzeciw siebie stanęły ekipy z Rzeszowa oraz Jastrzębia-Zdroju. Mecz lepiej rozpoczęli zawodnicy z Górnego Śląska, którzy dobrze spisywali się w bloku. Resovia popełniała sporo błędów (2:6). Dzięki dobrej grze w kontrze rzeszowianom udało się doprowadzić do remisu 11:11. Blok Resovii oraz świetna zagrywka Marcina Komendy dała prowadzenie rzeszowskiemu zespołowi 18:14. Gracze trenera Artura Łozy kontynuowali dobrą grę i w rezultacie wygrali 25:22. Podopieczni Jarosława Kubiaka na drugiego seta wyszli bardzo zmobilizowani. W rezultacie objęli kilkupunktowe prowadzenie (15:10). Zawodnicy z Podkarpacia zdołali zniwelować straty (15:15), ale końcówka należała już do rywali, którzy wygrali 25:18.

W pierwszych akcjach trzeciego seta drużyna z Jastrzębia ponownie dobrze spisywała się w bloku, a Resovia popełniała sporo błędów (9:2). Zawodnicy trenera Jarosława Kubiaka grali znacznie lepiej w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła 16:7. Dobre zagrywki Wiczkowskiego oraz doskonała gra całego zespołu Resovii odwróciła szalę zwycięstwa na ich korzyść 21:19. Gracze trenera Artura Łozy nie oddali już tego seta i wygrali 25:23. Kolejna partia toczona była pod dyktando jastrzębian, którzy wygrali 25:12 i o mistrzostwie Polski zadecydować miał tie-break.

W nim od początku toczyła się gra punkt za punkt. Przy zmianie stron rzeszowianie przejęli jednak inicjatywę i prowadzili 8:5. Podopieczni Artura Łozy do końca kontrolowali już sytuację i wygrywając 15:11, wywalczyli tytuł mistrzów Polski kadetów. MVP meczu wybrany został Mateusz Jóźwik.