Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Cuprum Lubin blisko brązowego medalu

I liga M: Cuprum Lubin blisko brązowego medalu

Siatkarze Cuprum Lubin w trzecim meczu rywalizacji z Pekpolem Ostrołęka o brązowy medal przegrywali już 1:2, ale ostatecznie zwyciężyli w secie czwartym i w tie-breaku wręcz zdemolowali rywali. W niedzielę staną przed szansą zakończenia rywalizacji.

Trzeci mecz rywalizacji o brązowy medal w I lidze mężczyzn lepiej rozpoczęli siatkarze z Ostrołęki, obejmując prowadzenie 7:4. Mniej więcej do stanu 20:17 Pekpol utrzymywał to dwa, to trzy punkty przewagi. W końcówce jednak wrzucił wyższy bieg i odskoczył na 24:18. Ostatecznie gospodarze zdobyli w tej partii jeszcze dwa punkty.

Zacięta walka towarzyszyła początkowi seta numer dwa. Gospodarze objęli prowadzenie 4:2, ale zawodnicy z Ostrołęki wyrównali na 6:6. Do stanu 9:9 wynik oscylował wokół remisu, a po ataku Dykasa było już 12:9 dla Cuprum. Rywale nie zamierzali jednak łatwo składać broni i sukcesywnie odrabiali straty. Dzięki asowi serwisowemu doprowadzili do remisu 16:16, a kilka minut później Pekpol był już na prowadzeniu 18:17. Do samego końca seta trwała zażarta walka punkt za punkt i ostatecznie po asie serwisowym Łukasza Łapszyńskiego stan meczu wynosił 1:1.

W trzecim secie siatkarze Cuprum wyszli na prowadzenie 3:1, ale goście szybko wyrównali na 4:4. Wyrównana walka, podobnie jak w poprzedniej partii, trwała do stanu 9:9, a następnie, kiedy w polu zagrywki pojawił się Łapa, zrobiło się 12:9. Pekpol jednak szybko doprowadził do remisu i następnie aż do stanu 20:20 wynik oscylował wokół remisu. Dzięki dobrej zagrywce i błędom rywali Pekpol odskoczył na 23:20 i nie dał już sobie tej przewagi odebrać.

Nieco zdenerwowani porażką zawodnicy Cuprum dobrze rozpoczęli partię numer cztery, w której prowadzili 3:1, a następnie przy dobrej zagrywce Żuka odskoczyli na 9:5. Dobrze zagrywać potrafią także siatkarze Pekpolu, którym dwa asy serwisowe pozwoliły zbliżyć się na 11:12. Przez dłuższy czas gospodarze utrzymywali niewielką przewagę, ale pozwolili rywalom wyrównać na 17:17, a następnie wyjść na prowadzenie 20:18. Radość zawodników z Ostrołęki, którzy mieli tym samym szansę na wygraną 3:1, nie trwała jednak długo. W końcówce Cuprum doprowadził do remisu, a następnie wypracował sobie dwa punkty przewagi (22:20). Ostatecznie zakończył seta wygraną, różnicą trzech oczek, i doprowadził tym samym do tie-breaka.

Zbudowani takim obrotem sprawy gospodarze tie-breaka rozpoczęli wręcz w wymarzony dla nich sposób, od prowadzenia 7:1 przy zagrywce Łukasza Łapszyńskiego. Zawodnicy Cuprum dobrze prezentowali się w polu zagrywki i wkrótce prowadzili już 12:3. Taka ogromna przewaga pozwoliła im spokojnie kontrolować końcówkę meczu i tym samym już w niedzielę zawodnicy z Lubina staną przed szansą wywalczenia brązowych medali.

Cuprum Lubin – Pekpol Ostrołęka 3:2
(20:25, 27:25, 21:25, 25:22, 15:6)

Stan rywalizacji play-off: 2:1 dla Cuprum