Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Corrientes: Finał nie dla Fijałka i Prudla

WT w Corrientes: Finał nie dla Fijałka i Prudla

Zwycięstwo z holenderską parą Brouwer/Meeuwsen pozwoliło Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi - po raz trzeci w tym sezonie - awansować do ćwierćfinału turnieju rangi Grand Slam. Wieczorne spotkanie o półfinał zakończyło się porażką Polaków.

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel stracili pierwszego seta w argentyńskim Corrientes. W 1/8 finału biało-czerwonym, większy niż wcześniejsi przeciwnicy, stawili opór Alexander Brouwer i Robert Meeuwsen. Dla Holendrów inauguracyjna partia to były miłe złego początki. Przegrana 18:21 nie podłamała Polaków, którzy od drugiej odsłony pojedynku przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Największą przewagę polska para osiągnęła w tie-breaku, kiedy to pozwoliła rywalom zdobyć zaledwie siedem oczek. Dla kibiców znad Wisły to nie koniec sobotnich emocji związanych z turniejem w Corrientes. Jeszcze dzisiaj, dokładniej mówiąc o 22:00 czasu polskiego, Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel stoczą bój o półfinał zawodów w Ameryce Południowej. Przeciwnikami olimpijczyków z Londynu będzie włoski duet Nicolai/Lupo. Siatkarze z Półwyspu Apenińskiego w 1/8 finału pokonali, po trzysetowym spotkaniu, Niemców – Jonathana Erdmanna i Kaya Matysika.

Fijałek/Prudel POL [6] – Brouwer/Meeuwsen NED [14] 2:1
(18:21, 21:16, 15:7)

Pojedynki ćwierćfinałowe Grzegorzowi Fijałkowi i Mariuszowi Prudlowi będą się śniły po nocach. Polacy po raz trzeci w tym sezonie dotarli do 1/4 finału i po raz trzeci zeszli z boiska pokonani. Tym razem biało-czerwoni nie sprostali włoskiemu duetowi Nicolai/Lupo. Co ciekawe, siatkarzy z półwyspu Apenińskiego polska para pokonała podczas turnieju Grand Slam w Szanghaju. W sobotni wieczór – czasu polskiego – rywale wzięli srogi rewanż. Już premierowa odsłona meczu wskazywała, iż przeciwnicy tanio skóry nie sprzedadzą. Triumf Włochów 21:18 był zapowiedzią dużych emocji, jakie czekały na kibiców w dwóch kolejnych setach. W dwóch, gdyż kolejną partię rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy znad Wisły, którzy w połowie seta przejęli kontrolę nad wydarzeniami na argentyńskiej plaży. Gdy w tie-breaku duet Fijałek/Prudel prowadził 8:5, wydawało się, iż losy meczu są przesądzone. Nic bardziej mylnego. Rywale zerwali się do odrabiania strat i w końcówce decydującej partii zdominowali Polaków. Zaskoczeni nagłym zrywem przeciwników Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel nie podjęli równorzędnej walki w decydującym fragmencie, przegrywając 11:15 i całe spotkanie 1:2. Olimpijczycy z Londynu turniej w Corrientes zakończyli na miejscach 5-8.

Nicolai/Lupo ITA [3] – Fijałek/Prudel POL [6] 2:1
(21:18, 18:21, 15:11)