Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Corrientes: Zmienne szczęście Polaków

WT w Corrientes: Zmienne szczęście Polaków

Trzecie zwycięstwo na argentyńskich plażach odnieśli Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel. Tym samym najlepsza polska para awansowała już do 1/8 finału zawodów w Corrientes. Z kolei po drugiej porażce z turniejem pożegnali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak.

Kiedy młodzi Polacy pokonali włoską parę Nicolai/Lupo, wydawało się, iż mają otwartą drogę do fazy pucharowej. Porażka z duetem Brouwer/Meeuwsen nieco tę wiarę zachwiała, ale przed ostatnim pojedynkiem zawodnicy znad Wisły nadal mieli wszystko w swoich rękach. Niestety, z punktu widzenia polskich kibiców, w piątkowym spotkaniu biało-czerwoni ponieśli porażkę z rosyjskim duetem Semenow/Koszkarew. Nasi wschodni sąsiedzi w czwartek przegrali oba mecze, ale dzięki dzisiejszej wiktorii awansowali na trzecią pozycję w grupie C, a z turnieju za burtę wyrzucili… Polaków. W piątkowym starciu zarówno w pierwszym, jak i drugim secie na boisku przeważali Rosjanie. Swoją przewagę udokumentowali wysokimi zwycięstwami do 15 i 17. Oprócz reprezentantów Sbornej z grupy C do dalszych zmagań awansowali Nicolai/Lupo oraz Brouwer/Meeuwsen. Po dwóch porażkach w kwalifikacjach do turniejów w Fuzhou i Szanghaju, tym razem Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rywalizowali w turnieju głównym. Jednakże należy pamiętać, że miejsce w main draw mieli zapewnione dzięki absencji w Argentynie pary Kądzioła/Szałankiewicz.

Semenow/Koszkarew [19] – Kantor/Łosiak POL [30] 2:0
(21:17, 21:15)

Trzy zwycięstwa, sześć wygranych setów i zero przegranych partii. Tak przedstawia się bilans Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla po ukończeniu zmagań w grupie F. Polacy w swoim ostatnim spotkaniu grupowym pokonali w dwóch setach duet Spijkers/Varenhorst. Obie pary w czwartek wygrały swoje pojedynki, dlatego też bezpośrednie starcie zadecydowało o tym, która drużyna uplasuje się na pierwszym miejscu. Piątkowe spotkanie rozstrzygnęło się, w głównej mierze, w inauguracyjnej partii. Po długiej grze na przewagi na swoją korzyść rozstrzygnęli ją biało-czerwoni. W drugim secie piąta para igrzysk olimpijskich w Londynie dopełniła formalności, triumfując 21:17. Duet Fijałek/Prudel dalsze zmagania w argentyńskim Corrientes rozpocznie w sobotę od drugiej rundy play-off. Rywalami Polaków w 1/8 finału będzie para Brouwer/MeeuwsenHolendrzy w pierwszej rundzie play-off pokonali parę gospodarzy, rozstawioną z numerem 1, Mehamed/Azaad, a w rozgrywkach grupowych w dwóch setach Bartosza Łosiaka i Piotra Kantora. Z grupy F do fazy pucharowej awansowali również dzisiejsi przeciwnicy Polaków oraz łotewski duet Sorokins/Smedins.

Fijałek/Prudel POL [6] – Spijkers/Varenhorst NED [11] 2:0
(27:25, 21:17)