Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Faza grupowa za nami

MP kadetów: Faza grupowa za nami

Zakończyły się już rozgrywki grupowe w mistrzostwach Polski kadetów. Awans do półfinału już wczoraj zapewniły sobie AKS Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. W piątek do tego grona dołączyły Metro Warszawa i AZS UWM Olsztyn.

Grupa A:

W pierwszym meczu od początku dominowali zawodnicy AZS UWM Olsztyn, którzy w inauguracyjnej partii wręcz rozbili Trefla Gdańsk. W drugiej partii początkowo ton wydarzeniom na boisku nadawali gdańszczanie, ale rywale szybko odrobili straty, a następnie po zaciętej walce w końcówce objęli prowadzenie w meczu 2:0. W trzecim secie Trefl Gdańsk uzyskał prowadzenie 9:5 i tym razem już nie dał sobie go odebrać i do końca partii kontrolował wydarzenia. Kolejna odsłona to jednak powrót olsztynian do dobrej gry i tym samym zwycięstwo w całym meczu, które pozwoliło im awansować do półfinału. MVP meczu wybrano Jakuba Kochanowskiego.

AZS UWM Olsztyn – Trefl Gdańsk 3:1
(25:12, 26:24, 19:25, 25:19)

W meczu zamykającym rozgrywki w tej grupie pewny już awansu Jastrzębski Węgiel nie dał najmniejszych szans Czarnym Radom. Podopieczni Jarosława Kubiaka od początku do końca byli stroną przeważającą i w pełni kontrolowali boiskowe wydarzenia. Radomianie mieli przed meczem jeszcze cień szansy na awans do półfinału, ale musieli w tym przypadku wygrać zdecydowanie. Najlepszym zawodnikiem meczu został wybrany Michał Szmajduch.

KS Jastrzębski Węgiel – RCS Czarni Radom 3:0
(25:15, 25:22, 25:17)

Grupę A z kompletem zwycięstw zakończyli gracze Jastrzębskiego Węgla przed ekipą z Olsztyna, która przegrała jedno spotkanie. Trzecie miejsce padło łupem Czarnych Radom, ani jednej wygranej nie odnieśli gracze Trefla Gdańsk.

Zdecydowanie najważniejszym meczem w tej grupie było dziś spotkanie Metra Warszawa z Chemikiem Bydgoszcz. Zwycięzca tego pojedynku zapewniał sobie bowiem miejsce w półfinale. Ostatecznie z awansu cieszyli się warszawianie, którzy wygrali w trzech setach, ale nie oznacza to, że był to mecz lekki, łatwy i przyjemny. W dwóch pierwszych setach losy zwycięstwa ważyły się do samego końca, a o wyniku zadecydowały detale. Jedynie trzeci set pojedynku był jednostronny. Najlepszym zawodnikiem spotkania został Bartłomiej Lipiński.

Chemik Bydgoszcz – Metro Warszawa 0:3
(23:25, 27:29, 17:25)

W meczu zamykającym rozgrywki w tej grupie pewny już awansu AKS Resovia Rzeszów pokonał bardzo pewnie Wifamę Łódź i przypieczętował pierwsze miejsce w grupie. Łodzianie w tym meczu nie mieli zbyt wiele do powiedzenia, nie byli w stanie podjąć walki z faworytem. MVP meczu został Marcin Kania.

AKS V LO Resovia Rzeszów – Wifama Łódź 3:0
(25:18, 25:15, 25:12)

Grupę B wygrali rzeszowianie, którzy zanotowali komplet zwycięstw. Z jedną porażką do półfinału awansowali siatkarze Metra Warszawa. O miejsca 5-8 zagrają Chemik Bydgoszcz i niemająca na swoim koncie zwycięstwa Wifama Łódź. W 1/2 finału AKS Resovia Rzeszów zagra z AZS Olsztyn, natomiast Metro Warszawa z Jastrzębskim Węglem.