Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: Wiemy już, kto zagra w półfinałach

MP kadetek: Wiemy już, kto zagra w półfinałach

Znamy już cztery drużyny, które w ten weekend walczyć będą o podium i tytuł mistrza Polski kadetek. W grupie A awans wywalczyły UKS Orzeł Malbork i KS Pałac Bydgoszcz, zaś w grupie B Energa Gedania Gdańsk i Impel Gwardia Wrocław.

Dziś cała kętrzyńska publiczność szczególnie uważnie śledziła zmagania zawodniczek z grupy A, ponieważ tutaj po poprzednich dwóch dniach zmagań nie było jeszcze wiadomo, które drużyny wejdą do półfinału.

Najpierw w ramach tej grupy rozegrany został mecz między MKS-em San Pajda  I Jarosław a STS-em Sandecją Nowy Sącz. Chociaż zawodniczki z Nowego Sącza nie mają już szans na zdobycie medali w tym sezonie, to w dzisiejszym spotkaniu pokazały klasę i nie dały się łatwo pokonać przeciwniczkom. Wynik meczu został rozstrzygnięty dopiero w tie-breaku. Drużyny nie utrzymywały stałego poziomu gry, a wręcz przeciwnie, miewały w tym meczu swoje wzloty i upadki. Ostatecznie, choć Pajda wygrała starcie na boisku, to zabrakło jej paru punktów, aby być w wielkiej czwórce. Trener z Jarosławia – Piotr Pajda – wskazywał na słabą psychikę swoich podopiecznych, a nie brak przygotowania technicznego. – Na naszą postawę w spotkaniu z Sandecją ogromny wpływ miała psychika. Ona zadecydowała o kłopotach moich zawodniczek w grze w piątkowe przedpołudnie. Odnieśliśmy w grupie dwa zwycięstwa. Z każdym spotkaniem nasza postawa w turnieju była coraz lepsza. Zespół jest młody. W przyszłym roku jeszcze kilka zawodniczek będzie mogło grać w kategorii kadetek – mówił. MVP spotkania została Aleksandra Kazała.

STS Sandecja Nowy Sącz – MKS San Pajda I Jarosław 2:3
(25:23, 16:25, 25:22, 15:25, 12:15)

Najbardziej zaskakujący dzisiejszego dnia był z pewnością wynik drugiego meczu grupy A. Czarnym koniem tego spotkania okazała się drużyna z Malborka, która wygrała z drużyną broniącą tytułu, bez straty ani jednego seta. Dzięki temu zwycięstwu kadetki UKS-u Orzeł przeszły do półfinału, plasując się na pierwszym miejscu w tabeli swojej grupy. W żadnym z trzech setów kadetki z KS-u Pałac Bydgoszcz nie były w stanie zdobyć więcej niż 17 punktów. – W tej kategorii wiekowej trudno przewidywać wyniki. Młodzież czasem zaskakuje. W meczu z nami bydgoszczanki popełniły bardzo dużo błędów na zagrywce i w ataku. Mój zespół skutecznie kończył akcje – powiedział trener UKS-u Orzeł, Szymon Żołędziowski. MVP wybrana została Daria Dąbrowska.

UKS Orzeł Malbork – KS Pałac Bydgoszcz 3:0
(25:17, 25:17, 25:17)

Już we wczorajszych zmaganiach w grupie B było wiadomo, że w półfinale zobaczymy Energę Gedanię Gdańsk i Impel Gwardię Wrocław. Niestety, ubiegłoroczne brązowe medalistki z Dąbrowy Górniczej tym razem nie staną na podium. A nawet więcej… Swój ostatni mecz w ramach grupy zawodniczki MKS-u przegrały z UMKS-em MOS Wola Warszawa 1:3. W pierwszych trzech setach gra była bardzo wyrównana, obie drużyny zdobyły w nich powyżej dwudziestu punktów. Jednak w ostatnim secie widoczny był brak woli walki u dąbrowianek, które popełniając wiele błędów, były w stanie ugrać jedyne 14 punktów. MVP tego meczu została Paulina Bałdyga.

UMKS MOS Wola Warszawa – MKS Dąbrowa Górnicza 3:1
(25:20, 25:21, 23:25, 25:14)

Mecz kadetek z Gdańska z zawodniczkami Impelu był walką o pierwszą pozycję w tabeli. Zdobyła ją Energa Gedania. Mecz zakończył się po rozegraniu pięciu setów. Chociaż przebieg pierwszej partii był wyjątkowo pechowy dla zawodniczek Gedanii – przegrały go 7:25, to w późniejszych setach gra była bardziej wyrównana i gdańszczankom udało się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. MVP spotkania została Dominika Mras.

Energa Gedania Gdańsk – KS Impel Gwardia Wrocław 3:2
(7:25, 27:25, 18:25, 25:22, 15:9)