Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT w Corrientes: Świetny początek męskich par

WT w Corrientes: Świetny początek męskich par

Ze zwycięstwem i porażką na koncie pierwszy dzień zmagań zakończy polska para Kantor/Łosiak. Daje to Polakom drugie miejsce w grupie C. Z kolei druga polska para, Fijałek/Prudel, po dwóch zwycięstwach przewodzi grupie F.

Z wysokiego C Piotr Kantor i Bartosz Łosiak rozpoczęli turniej w argentyńskim Corrientes. Pokonanie duetu Nicolai/Lupo należy rozpatrywać w kategoriach miłej, z punktu widzenia polskich kibiców, niespodzianki. Już premierowa partia wskazywała, że Polacy będą w stanie prowadzić równorzędną walkę z włoską parą. Co więcej, nie tylko dzielnie stawili czoła rywalom, ale wygrali pierwszego seta 21:19.

W drugiej partii do pracy wzięli się Nicolai Paolo i Daniele Lupo. Włosi osiągnęli dość wysoką przewagę, którą udokumentowali triumfem 21:15. Jednakże w tie-breaku ponownie to biało-czerwoni okazali się lepsi, wygrywając 15:11 i cały pojedynek 2:1.

Jeszcze dzisiaj duet Kantor/Łosiak zmierzy się z holenderską parą Brouwer/Meeuwsen. Siatkarze z kraju znanego głównie z tulipanów w swoim pierwszym spotkaniu na argentyńskiej ziemi pokonali w dwóch setach Rosjan, Semenowa i Koszkarewa.

Nicolai/Lupo – Kantor/Łosiak 1:2
(19:21, 21:15, 11:15)

Drugi mecz i drugie zwycięstwo. Do triumfujących w Ameryce Południowej Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka dołączył duet Fijałek/Prudel. Biało-czerwoni w swoim pierwszym meczu grupy F nie mieli problemów z rywalami z Kazachstanu. Zarówno w inauguracyjnej, jak i drugiej odsłonie pojedynku piąta para igrzysk olimpijskich w Londynie zdominowała przeciwników.

W dwóch setach kazachstański duet Kuleszow/Jakowlew zdobył zaledwie dwadzieścia sześć oczek. Spotkanie zakończyło się po trzydziestu siedmiu minutach. Polacy, rozstawieni w turnieju z numerem 6., zmierzą się jeszcze dzisiaj z parą Sorokins/Smedins. Łotysze początku zawodów w Corrientes nie zaliczą do udanych, gdyż w swoim pierwszym meczu przegrali w dwóch setach z Holendrami, Spijkersem/Varenhorstem.

Fijałek/Prudel – Kuleszow/Jakowlew 2:0
(21:15, 21:11)

Duet Kantor/Łosiak szybko na ziemię sprowadziła para Brouwer/Meeuwsen. Holendrzy potrzebowali jedynie trzydziestu jeden minut, by zejść z boiska w glorii zwycięzców. Biało-czerwoni tym razem nie byli nawet w stanie podjąć równorzędnej walki z przeciwnikami, o czym świadczy fakt zdobycia przez nich – zarówno w pierwszym, jak i drugim secie – czternastu oczek.

Po pierwszym dniu zmagań Polacy w grupie C zajmują drugie miejsce. Bilans jednego zwycięstwa i porażki mają również Nicolai Paolo i Daniele Lupo. Jednakże Włosi plasują się na trzeciej pozycji z racji porażki w bezpośrednim pojedynku z duetem Kantor/Łosiak. Dwa zwycięstwa i komplet czterech punktów to bilans Alexandera Brouwera i Roberta Meueuwsena. Na przeciwnym biegunie znajduje się duet Semenow/Koszkarew. Rosjanie, którzy dzisiaj dwukrotnie kończyli pojedynki na tarczy, zmierzą się jutro z polską parą.

Brouwer/Meeuwsen NED [14] – Kantor/Łosiak POL [30] 2:0
(21:14, 21:14)

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel również w swoim drugim spotkaniu nie pozostawili przeciwnikom złudzeń. Tym razem biało-czerwonym nie sprostał duet Sorokins/Smedins. Łotysze, którzy do starcia z Polakami przystępowali z porażką w premierowym meczu, nie znaleźli recepty na powstrzymanie pary Fijałek/Prudel.

Zawodnicy znad Wisły po pierwszym dniu rywalizacji przewodzą stawce w grupie F z kompletem dwóch zwycięstw. Na razie smaku porażki w Argentynie nie zaznali także Daan Spijkers i Christiaan Varenhorst. Holendrzy już jutro zmierzą się w bezpośrednim starciu z polską parą. Stawką pojedynku będzie triumf w grupie F i rozpoczęcie fazy play-off od drugiej rundy.

Fijałek/Prudel POL [6] – Spijkers/Varenhorst NED [11] 2:0
(21:11, 21:13)