Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetów: Znamy już pierwszych półfinalistów

MP kadetów: Znamy już pierwszych półfinalistów

Za nami drugi dzień walki o mistrzostwo Polski w kategorii kadetów. Drugi dzień turnieju w Proszowicach wyłonił pierwszych półfinalistów. Są to KS Jastrzębski Węgiel i AKS V LO Rzeszów. Szanse na awans mają jeszcze cztery zespoły.

Grupa A:

Siatkarze KS-u Jastrzębskiego Węgla odnieśli drugie zwycięstwo w zawodach i tym samym zapewnili sobie awans do półfinału. Do pokonania Trefla Gdańsk podopieczni Leszka Dejewskiego i Jarosława Kubiaka potrzebowali trzech setów, ale nie oznacza to, że nie było walki. Gdańszczanie mieli nawet duże szanse na wygranie drugiej partii, gdzie prowadząc przez większość czasu, ulegli rywalom w końcówce. Jednostronne widowisko można było oglądać jedynie w trzecim secie. Dla ekipy z Trójmiasta to druga porażka i oznacza to koniec marzeń o półfinale. MVP został wybrany Jakub Popiwczak.

KS Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0
(25:21, 26:24, 25:16)

W drugim meczu tej grupy pierwsze dwa sety padły łupem siatkarzy z Radomia, którzy wydawali się kontrolować przebieg pojedynku. W trzeciej partii z kolei lepiej zaprezentowali się olsztynianie, chociaż w końcówce partii Czarni Radom doprowadzili do gry na przewagi, ale nie udało im się zakończyć meczu w trzech setach. Dwie kolejne partie wygrali zawodnicy z Olsztyna i tym samym ze stanu 0:2 odwrócili mecz na swoją korzyść. MVP został wybrany Krzysztof Gulak. Jutro obie ekipy zmierzą się raz jeszcze, tym razem korespondencyjnie, bowiem piątek rozstrzygnie, która z tych drużyn zagra w półfinale. Rywalem AZS-u UWM I Olsztyn będzie Trefl Gdańsk, a Czarni Radom zagrają z Jastrzębskim Węglem.

RCS Czarni Radom – AZS UWM I Olsztyn 2:3
(25:16, 25:20, 27:29, 23:25, 12:15)

Siatkarze Chemika Bydgoszcz wciąż liczą się w grze o awans do czołowej czwórki. Podnieśli się po wczorajszej porażce z ekipą z Rzeszowa i w czwartek pokonali Wifamę Łódź, pozbawiając ten zespół jakichkolwiek szans na awans. Bydgoszczanie po pierwszej pewnie wygranej odsłonie napotkali zacięty opór ze strony przeciwnika i w meczu był remis 1:1. W kolejnych partiach, a zwłaszcza w trzeciej, Chemik odzyskał kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami i po dzisiejszej wygranej 3:1 w piątek o awans zagra z Metrem Warszawa. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Paweł Stysiał.

Chemik Bydgoszcz – Wifama Łódź 3:1
(25:19, 22:25, 25:18, 25:22)

W drugim meczu tej grupy można było zobaczyć zacięte widowisko. Siatkarze z Rzeszowa w pełni kontrolowali wydarzenia na boisku w partii pierwszej, ale w dwóch kolejnych lepsi okazali się warszawianie. Walki w tych setach nie brakowało, a o wyniku zadecydowały niuanse. W czwartej części meczu rzeszowianie wrzucili jednak wyższy bieg i wręcz zmietli rywali z boiska. Tie-break natomiast był wyrównany tylko do stanu 9:9. Potem rządził już tylko zespół AKS-u Resovii, który wygrywając drugie pięciosetowe spotkanie, zapewnił sobie prawo walki o medale. MVP wybrano Mateusza Jóźwika.

AKS V LO Rzeszów – Metro Warszawa 3:2

(25:19, 20:25, 21:25, 25:12, 15:11)