Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP kadetek: W grupie B wszystko jasne, walka trwa w grupie A

MP kadetek: W grupie B wszystko jasne, walka trwa w grupie A

Już po drugim dniu turnieju wiadomo, które ekipy z grupy B awansują do finału. Natomiast w grupie A szanse na awans wciąż zachowują trzy drużyny i wszystko rozstrzygnie się dopiero w ostatnich, piątkowych spotkaniach.

Siatkarki Pałacu Bydgoszcz, podobnie jak pierwszego dnia, także i w czwartek wygrały swój mecz. Tym razem bydgoszczanki nie dały szans zawodniczkom Sandecji. Zawodniczki Pałacu stawiane są w gronie ekip, które mają liczyć się w walce o medale. Ich przewaga nad rówieśniczkami z Nowego Sącza widoczna była zwłaszcza w pierwszej odsłonie, wygranej do 14.

Także po trzech setach zakończył się mecz pomiędzy MKS-em SAN Pajda I Jarosław i UKS-em Orłem Malbork. W tym spotkaniu zwyciężczynie miały nieco trudniejsze zadanie, bowiem we wszystkich setach rywalki starały się nawiązać walkę. Ostatecznie jednak to zawodniki z Jarosławia w każdej z odsłon były lepsze o te kilka oczek.

Piątkowe mecze rozstrzygną, które z ekip awansują do finału. Niemal pewne awansu są zawodniczki Pałacu, jednak także i one muszą wygrać chociażby seta w meczu z Orłem Malbork. Na drugie miejsce największe szanse mają zawodniczki z Jarosławia, które zmierzą się z ostatnią ekipą grupy, Sandecją, która do tej pory nie wygrała jeszcze w tym turnieju nawet seta.

W grupie B wszystko jest już jasne, a piątkowe mecze będą już tylko formalnością. Stało się to za sprawą wygranych Energi Gedanii Gdańsk i KS-u Gwardii Impel Wrocław.

Obydwa czwartkowe mecze dostarczyły kibicom wiele emocji i zakończyły się dopiero po tie-breakach. W pierwszym spotkaniu siatkarki z Dąbrowy Górniczej prowadziły już 2:1, jednak w kolejnych dwóch partiach minimalnie uległy gdańszczankom. W konfrontacji pomiędzy KS-em Gwardią Impel Wrocław a UMKS MOS-em Wola Warszawa kibice mogli obserwować bardzo nierówna grę obydwu ekip. W trzech pierwszych setach zwycięska ekipa miała bardzo dużą przewagę nad rywalkami. Dwukrotnie to warszawianki znokautowały rywalki, jednak nie zdołały postawić kropki nad i, nieznacznie przegrywając 23:25 w czwartej odsłonie. Co prawda tie-break rozpoczęły lepiej, jednak i tym razem więcej zimnej krwi zachowały wrocławianki i to one z Gedanią wywalczyły awans do finału rozgrywek.