Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Czesi sparowali z Finami

Czesi sparowali z Finami

Męska reprezentacja Czech przygotowuje się do tegorocznych rozgrywek Ligi Europejskiej. W środę nasi południowi sąsiedzi rozegrali pierwsze spotkanie towarzyskie z ekipą Finlandii i ulegli w nim 1:3. Przed obiema drużynami jeszcze dwa sparingi.

W dwóch pierwszych setach zdecydowanie lepiej prezentowali się Finowie. Nie tylko dobrze bronili, ale również walczyli na siatce i skutecznie atakowali. Wśród nich wyróżniał się Mikko Oivanen , zdobywca 20 punktów. W obu partiach biało-niebiescy odnieśli pewne zwycięstwa, do 15 i 20.

W trzeciej odsłonie reprezentacja Czech pokazała więcej ducha walki i dzięki temu wygrała 25:23. Jednak w czwartym secie ponownie przebieg gry dyktowali Finowie, a efektem było ich zwycięstwo do 16 i w całym meczu 3:1. W czeskiej ekipie najwięcej punktów zdobył M ichal Finger (11).

Mi mo porażki z Finami osiągnęliśmy zamierzony cel. Oczywiście rywale byli mocniejsi, ale zwycięstwa nie są teraz naszym celem – powiedział po meczu trener Stewart Bernard.

Zrobiliśmy w tym meczu wiele błędów i Finowie to wykorzystali – dodał kapitan Ondřej Boula.

Czechy – Finlandia 1:3
(15:25, 20:25, 25:23, 16:25)

źródło: cvf.cz, inf. własna