Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Gotyku 2013: Studenci UMK pokazali klasę

Plaża Gotyku 2013: Studenci UMK pokazali klasę

Wiele emocji przyniósł pierwszy turniej rozgrywany w ramach Plaży Gotyku 2013. Na boiska przy Rynku Nowomiejskim w Toruniu wybiegli studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Triumfowały pary Chojnacki/Krzewiński, a u kobiet Sobczak/Wiśniewska.

Do zawodów zgłosiło się kilkanaście par zawodników, którzy na co dzień są studentami UMK. Większość duetów znała się bardzo dobrze, dlatego zapowiadała się ciekawa rywalizacja. I rzeczywiście, od samego początku do końca zawodów można było poczuć prawdziwy przedsmak Pucharu Polski w siatkówce plażowej.

Najlepsze wśród dziewcząt okazały się Joanna Sobczak i Marta Wiśniewska. Drugie miejsce przypadło Aldonie Matuszewskiej i Zofii Tomińskiej. Z kolei na najniższym stopniu podium stanęły Paulina Kotłowska i Natalia Blonkowska.

Do turnieju panów zgłosiło się o wiele więcej chętnych. Bezkonkurencyjni byli Rafał Chojnacki i Kacper Krzewiński, którzy w finale pokonali Rafała Guzowskiego i Dominika Zielińskiego. Trzecie miejsce zajęli z kolei Paweł Domżalski i Bartłomiej Bielecki.

Najlepsi gracze zostali nagrodzeni sprzętem sportowym ufundowanym przez naszych sponsorów.

To jednak nie koniec zmagań podczas Plaży Gotyku 2013. Już w czwartek na boiskach przy Rynku Nowomiejskim odbędzie się turniej amatorski dla mężczyzn. Zapraszamy do zgłoszeń i kibicowania! Początek o godz. 11.

źródło: inf. prasowa