Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Pierwszy dzień finałów MP kadetek już za nami

Pierwszy dzień finałów MP kadetek już za nami

Rozpoczęła się walka o wyjście z grup i dostanie się do ścisłego finału rozgrywek mistrzostw Polski kadetek. Po pierwszym dniu bliżej finału są UKS Orzeł Malbork, Impel Gwardia Wrocław, KS Pałac Bydgoszcz i Energa Gedania Gdańsk.

Zmagania rozpoczął mecz rozgrywany między drużynami z grupy A – UKS-em Orzeł Malbork i STS-em Sandecją Nowy Sącz. Kadetki z Malborka bezkompromisowo pokonały w trzech setach drużynę przeciwną. W pierwszym secie STS Sandecja zdobył zaledwie piętnaście punktów, natomiast w drugim z trudem uzbierał dziesięć. W trzecim zawodniczki z UKS-u Orzeł przestały grać na najwyższych obrotach, ale też nie miały takiej potrzeby. Oszczędzając siły na kolejne potyczki z przeciwniczkami, i tak wygrały seta 25:20. W ten oto sposób podopieczne trenera Szymona Żołędziewskiego wygrały pierwszy swój mecz w Kętrzynie bez straty seta. MVP meczu została Katarzyna Kuleta.

UKS Orzeł Malbork – STS Sandecja Nowy Sącz 3:0
(25:15, 25:10, 25:20)

Całkiem inny przebieg miał drugi mecz rozegrany w ramach grupy A między kadetkami z Dąbrowy Górniczej i Wrocławia. Tutaj ubiegłoroczne brązowe medalistki MP kadetek przegrały z zawodniczkami z Wrocławia. Walka między drużynami była bardzo wyrównana. Grały one do końca, dając z siebie maksimum sił. Jedynie pierwszy set bezapelacyjnie należał do MKS-u (25:14) jednak kolejne dwie partie zostały rozstrzygnięte dopiero w grze na przewagi. Po ponad dwóch godzinach gry ostatecznym zwycięzcą zostały kadetki z Gwardii Wrocław. Brawa należą się dla MVP tego spotkania, czyli Aleksandry Gromadowskiej, która utrzymywała 52-procentową skuteczność w ataku, zachowując znakomitą dyspozycję w  przyjęciu. W tym meczu to dąbrowianki nie wytrzymały presji, dodatkowo po trudach pięciosetowych zmagań opadały już z sił, popełniając coraz więcej błędów, co skrupulatnie wykorzystały zwyciężczynie tego meczu.

MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Gwardia Wrocław 2:3
(25:14, 26:28, 27:25, 16:25, 11:15)

W ramach grupy B jako pierwsze zmierzyły się ze sobą drużyny KS-u Pałac Bydgoszcz z MKS-em San Pajda I Jarosław. Broniące złota pałacanki przebrnęły przez pierwszy mecz na kętrzyńskiej hali, tracąc jedynie jeden set na rzecz kadetek z MKS-u San Pajda. Dwa pierwsze sety zawodniczki z Bydgoszczy wygrały ze znaczącą przewagą nad MKS-em, jednak w trzecim faworytki pozwoliły sobie na luźniejszą grę i zaczęły popełniać więcej błędów. Wykorzystały to przeciwniczki i wygrały go z dwupunktową przewagą. W czwartym secie także różnica punktowa była niewielka, ale zakończyła się wygraną Pałacu Bydgoszcz (25:22). MVP została Oliwia Jakielaszek.

KS Pałac Bydgoszcz – MKS San Pajda I Jarosław 3:1
(25:15, 25:12, 23:25, 25:22)

Niestety kadetki ze stolicy poniosły porażkę w starciu z drużyną z Gdańska. Chociaż walka była wyrównana, warszawiankom zabrakło szczęścia i nie zdobyły żadnego seta w swojej pierwszej kętrzyńskiej rozgrywce. Zawodniczki z Gdańska ciągle obejmowały kilkupunktowe prowadzenie i nie dały możliwości zawodniczkom z MOS-u Wola cieszyć się choć jednym wygranym setem. W emocjonującym trzecim secie Energa zdołała zdobyć decydujące punkty tego meczu, o które walka toczyła się w grze na przewagi. MVP ostatniego już starcia pierwszego dnia finałów MP kadetek została Magdalena Damaske.

Energa Gedania Gdańsk – UMKS MOS Wola Warszawa 3:0
(25:22, 25:21, 26:24)