Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W walce o 3. miejsce mamy remis

I liga M: W walce o 3. miejsce mamy remis

W miniony weekend siatkarze Cuprum Lubin i Pekpolu Ostrołęka rozpoczęli walkę o 3. miejsce w I lidze. W pierwszym meczu triumfowali lubinianie, jednak w drugim górą był Pekpol. Ostrołęczanie wygrali bez straty seta i wyrównali stan rywalizacji.

Pierwsze dwa spotkania odbyły się na parkiecie hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Nic zatem dziwnego, że sobotnia porażka podrażniła ambicje miejscowych siatkarzy. W niedzielę zaprezentowali się już dużo lepiej, co miało odzwierciedlenie w wyniku.

Choć ostrołęczanie wygrali 3:0, to jednak nie było to gładkie zwycięstwo. Jedynie w pierwszym secie, dzięki świetnej zagrywce i silnemu atakowi ze skrzydeł, miejscowy zespół zdołał uzyskać bezpieczną przewagę. Zawodnicy Pekpolu kontrolowali przebieg gry i ostatecznie wygrali do 19. W dwóch kolejnych setach na parkiecie kibice mogli podziwiać o wiele bardziej wyrównaną walkę. W drugiej partii o zwycięstwie miejscowych rozstrzygnęła końcówka. W trzeciej odsłonie Cuprum miał szansę, aby przedłużyć spotkanie. Doszło bowiem do walki na przewagi. Tym razem jednak lepsi okazali się podopieczni Andrzeja Dudźca i wygrali 28:26.

Teraz rywalizacja przenosi się do Lubina. Kibiców czekają dwa spotkania, po których być może będzie znany brązowy medalista I ligi mężczyzn. Sobotni mecz rozpocznie się o godzinie 16:00, zaś niedzielny w samo południe.

Pekpol Ostrołęka – Cuprum Lubin 3:0
(25:19, 25:23, 28:26)