Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Po pierwszym dniu zmagań o I ligę mężczyzn

Po pierwszym dniu zmagań o I ligę mężczyzn

Znamy już rozstrzygnięcia pierwszych meczów półfinałowych II ligi mężczyzn. Swoje spotkania wygrali gospodarze turniejów. Bliżej awansu są także drużyny z Krakowa i Świdnika. Do finałowego turnieju awansują po dwie ekipy z każdej z grup.

Turniej w Miliczu

Wicemistrz grupy 4, AGH 100RK AZS Kraków, w pierwszym meczu turnieju zmierzył się z mistrzem grupy 1., Krispolem Września. Siatkarze z Wielkopolski od lat znajdują się w czołówce drużyn II ligowych i co roku są „o krok” od awansu, przegrywając ostatnie, decydujące mecze sezonu. Także turniej w Miliczu nie rozpoczął się najlepiej dla podopiecznych Marka Jankowiaka. Zawodnicy z Krakowa niemal przez cały mecz (z wyjątkiem drugiego seta) narzucali swój styl gry, skutecznie prezentując się w kontratakach. – Zabrakło przede wszystkim przyjęcia. Akademicy postawili na mocną zagrywkę. Dodatkowo słabo funkcjonował blok na środku siatki. Niestety, rywale cały czas uciekali z punktami i musieliśmy ich gonić. Na pewno porozmawiamy z zawodnikami, trzeba ich wesprzeć. Jeszcze nie wszystko stracone, przed nami dwa spotkania – skomentował dla nowawrzesnia.pl Robert Wardak, członek zarządu klubu.

Krispol Września – AGH 100RK AZS Kraków 1:3
(18:25, 25:20, 20:25, 19:25)

W drugim meczu turnieju gospodarze jedynie w pierwszej partii pozwolili siatkarzom z Hajnówki na nawiązanie walki. Ostatecznie jednak to zawodnicy z Milicza byli górą, wygrywając 25:23. W kolejnych partiach rywale stawili już znacznie mniejszy opór, grając mniej skutecznie i popełniając więcej błędów. W efekcie gospodarze nie mieli najmniejszych problemów z wygraną.

KS Milicz – Pronar Parkiet Hajnówka 3:0
(25:23, 25:18, 25:10)

Siatkarze Avii Świdnik pewnie rozpoczęli turniej w Tychach, nie dając szans wicemistrzom grupy II, MKS-owi Kalisz. W każdym elemencie byliśmy lepsi. Graliśmy swoją siatkówkę, a MKS niewiele mógł poradzić – powiedział Marcin Jarosz, szkoleniowiec ekipy gospodarzy. Jego podopieczni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W efekcie pewnie wygrali inauguracyjne spotkanie, robiąc pierwszy krok w kierunku zwycięstwa w grupie.

Avia Świdnik – MKS Kalisz 3:0
(25:18, 25:11, 25:19)

Więcej emocji dostarczyło drugie spotkanie. Siatkarze TKS-u Tychy oraz Caro Rzeczyca w pierwszych dwóch odsłonach prowadzili wyrównaną walkę, a prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. W poczynaniach ekip widać było nerwowość i efektowne akcje przeplatane były prostymi błędami. W obydwu partiach górą jednak byli gospodarze turnieju. W trzecim secie, za sprawą dobrej zagrywki i skutecznej gry w ataku, siatkarze Caro od początku narzucili warunki gry i w efekcie pewnie zwyciężyli 25:19. Czwarty i jak się okazało ostatni set to dominacja TKS-u. Gospodarze turnieju byli nie do zatrzymania w ataku. Dzięki temu nie dali rywalom szans, zwyciężając 25:14 i w całym meczu 3:1. –  W lidze nie spotkaliśmy się z drużyną, która przyjmowałaby zagrywkę tak regularnie – stwierdził trener TKS-u Grzegorz Słaby. Dlatego tak mało punktów w trzech pierwszych setach zdobyliśmy blokiem. Dopiero w czwartym secie Kozioł asami na początku „naruszył” rywali, a na koniec Pić stacjonarną zagrywką pociągnął wynik i możemy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa – wyjaśnił szkoleniowiec.

TKS Nascon Kopex Tychy – Caro Rzeczyca 3:1
(25:21, 26:24, 19:25, 25:14)