Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > MP młodzików: Ekipy z Rzeszowa i Warszawy rozpoczęły najlepiej

MP młodzików: Ekipy z Rzeszowa i Warszawy rozpoczęły najlepiej

W Nowym Tomyślu i Zbąszyniu rozpoczął się w piątek turniej finałowy mistrzostw Polski młodzików. Po pierwszych meczach najwięcej powodów do zadowolenia mieli siatkarze z Rzeszowa i Warszawy, którzy wyszli na prowadzenie w tabelach grupy A i B.

Rywalizację w grupie A wszystkie zespoły rozpoczęły od jednej wygranej i jednej porażki. W swoim pierwszym meczu Trefl Gdańsk uległ 0:2 ekipie SKPS-u Dunajec MPW Nowy Sącz. W obu setach gdańszczanie byli jednak minimalnie gorsi od rywali, przegrywając najpierw do 23, a następnie na przewagi, do 27. Od zwycięstwa zaś rywalizację rozpoczęli siatkarze Kangura Nowy Tomyśl, którzy 2:0 pokonali drużynę Resovii Rzeszów (25:17, 25:23). W drugim starciu zawodnicy Trefla bez straty seta pokonali drużynę z Nowego Tomyśla, wygrywając partie kolejno do 18 i 19. Bardzo pewnie w swoim pojedynku triumfowali rzeszowianie, którzy szybko uporali się z ekipą z Nowego Sącza, pokonując ją w dwóch setach wysoko, do 12 i 16.

Po pierwszym dniu zmagań dzięki najlepszemu bilansowi małych punktów na czele tabeli znaleźli się ubiegłoroczni brązowi medaliści mistrzostw Polski, zawodnicy Resovii. Na drugim miejscu zaś uplasował się Trefl Gdańsk.

(25:18, 25:19)

W Zbąszyniu rywalizację w grupie B od zwycięstwa rozpoczęli zawodnicy UKS-u Serbinów Biała Podlaska. W dwóch setach pokonali oni ekipę Kasztelana Międzyrzecz (25:21, 25:22). W drugim spotkaniu KS Wifama Łódź zmierzył się z MOS-em Wola Warszawa. Górą w tym starciu okazali się warszawianie. Pierwszego seta, po walce na przewagi, wygrali oni 27:25, zaś w drugim triumfowali już pewniej, 25:17. Siatkarze MOS-u wygrali też drugie piątkowe spotkanie z Kasztelanem Międzyrzecz. Ponownie zanotowali zwycięstwo bez straty seta, wygrywając poszczególne partie pewnie, do 17 i 19. Trzech setów zaś na pokonanie Wifamy Łódź potrzebowali zawodnicy Serbinowa Biała Podlaska. Mecz rozpoczęli oni od zwycięstwa 25:20, ale w drugim secie ulegli przeciwnikowi do 20. Trzecią partię ekipa UKS-u wygrała 15:9, a tym samym całe spotkanie 3:1.

Na pozycji lidera w tabeli z kompletem punktów uplasowali się siatkarze z Warszawy. Za nimi, mająca jedno oczko mniej, ekipa UKS-u Serbinów Biała Podlaska. Na trzeciej i czwartej lokacie znaleźli się łodzianie i międzyrzeczanie.

UKS Serbinów Biała Podlaska – UKS Kasztelan Międzyrzecz 2:0
(25:21, 25:22)

KS Wifama Łódź – MOS Wola Warszawa 0:2
(25:27, 17:25)

UKS Kasztelan Międzyrzecz – UMKS MOS Wola Warszawa 0:2
(17:25, 19:25)

UKS Serbinów Biała Podlaska – KS Wifama Łódź 2:1
(25:20, 20:25, 15:9)