Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Dragan Travica zasilił szeregi mistrza Rosji

Dragan Travica zasilił szeregi mistrza Rosji

fot. archiwum

Wiele mówiło się o tym, iż Dragan Travica być może w przyszłym sezonie trafi do Polski. Tymczasem rozgrywający azzurrich obrał rosyjski kierunek. Bardzo prawdopodobne ponadto jest, że Italię opuści jeszcze kilku innych zawodników.

Zakończyła się saga transferowa z Draganem Travicą w roli głównej. Rozgrywający Squadra Azzurra po dwóch latach opuścił szeregi Lube Banki Marche Macerata i obrał rosyjski kierunek. Chorwat z włoskim paszportem otrzymał bardzo intratną ofertę od mistrza Rosji, Lokomotiwu Biełogorie Biełgorod, którą wczoraj zdecydował się przyjąć. Tym samym Alberto Giuliani został zmuszony do poszukiwań jego następcy, którym najpewniej będzie stranieri. Odejście Travicy dodatkowo skomplikowało sytuację dwójki serbskich środkowych Marko Podraščanina i Dragana Stankovicia oraz francuskiego libero, Huberta Henno, bowiem któryś z nich będzie musiał zadowolić się miejscem na ławce rezerwowych.

Również na wschód, ale w nieco cieplejsze rejony, udał się Flavio Gulinelli, który parafował umowę z Halkbankiem Ankara. Ponadto Turcy kuszą innego Włocha, Hristo Zlatanova. Trzydziestosiedmiolatek, który od 2003 roku broni barw Copry Piacenza, otrzymał propozycję gry w Fenerbahce Stambuł, w którym występuje inny były biancorossi, Leonel Marshall. Rozmowy trwają, lecz kapitan Copry nie wyklucza, iż pozostanie w Piacenzy, podkreślając, iż chciałby wygrać z tym teamem jeszcze kilka trofeów. Sytuacja ekonomiczna klubu nie jest jednak zbyt kolorowa, wobec czego Guido Molinaroliego może nie stać na zatrzymanie Luciano De Cecco, a także dwójki środkowych. I tak, Maxwell Holt znalazł się na celowniku Dynama Moskwa, zaś Robertlandy Simon Aties – Itasu Diatec Trentino. – Simon pozostanie u nas albo będzie grać za granicą – zastrzegł Molinaroli.

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved