Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Za nami pierwszy dzień zmagań w turniejach półfinałowych o I ligę

Za nami pierwszy dzień zmagań w turniejach półfinałowych o I ligę

Już dziś ruszyły półfinałowe turnieje o awans do I ligi siatkarek. Osiem zespołów podzielonych na dwie czterozespołowe grupy spotkało się w Częstochowie i Krośnie. Do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze ekipy z półfinałów.

Turniej w Częstochowie:

W pierwszym meczu dnia na parkiet wybiegły siatkarki Piasta Netto Szczecin oraz Developresu Rzeszów. Faworytkami wydawały się być zawodniczki z Rzeszowa, które są stawiane także w roli głównego pretendenta do awansu. Podopieczne trenera Rafała Prusa, które także nie ukrywają chęci gry w I lidze, narzuciły jednak przeciwniczkom swój styl gry od początku meczu i gładko wygrały pierwszego seta. W kolejnej partii walki z obu stron jednak nie brakowało, ale ostatecznie wojnę nerwów lepiej wytrzymały szczecinianki i objęły prowadzenie w meczu 2:0. W trzeciej odsłonie poziom gry Piasta nieco się obniżył, co wykorzystały rzeszowianki, przedłużając swoje szanse na zwycięstwo. Developres w kolejnej partii robił, co mógł, aby doprowadzić do piątego seta, szczecinianki jednak po raz kolejny wykazały się zimną krwią i postawiły kropkę nad „i”.

KS Developres Rzeszów – SSPS Piast Netto Szczecin 1:3
(16:25, 27:29, 25:18, 25:27)

Zacięty okazał się także drugi mecz pomiędzy gospodyniami oraz AZS LSW Warszawa. Po dwóch pierwszych setach miejscowi kibice mogli mieć powody do radości. W drugim secie warszawianki były wręcz tłem dla rywalek. Potem jednak sytuacja nieco się odwróciła. AZS LSW w trzecim secie zdemolował więc swojego przeciwnika, a w kolejnej również okazał się lepszy i o losach meczu zdecydował tie-break. W nim to miejscowe od początku starały się narzucić rywalkom swój styl gry i przyniosło to skutek w postaci wygrania tej partii i tym samym całego meczu. – Był to mecz walki, ale bez porywającej siatkówki – mówi dyrektor sportowy częstochowskiej drużyny, Janusz Majkusiak.

SPS Politechnika Częstochowska – AZS LSW Warszawa 3:2
(25:22, 25:15, 14:25, 22:25, 15:10)

Udanie zmagania rozpoczęły siatkarki Karpat Krosno, które pokonały zwycięzcę grupy 1, Zawiszę Sulechów. Ekipa trenera Marka Mierzwińskiego także jest typowana jako kandydat do awansu. Wynik 3:0 nie oznacza jednak, że był to mecz do jednej bramki. W pierwszych dwóch setach zespoły toczyły ze sobą w miarę wyrównaną walkę, a o ich losach zadecydowały pojedyncze akcje. Jednostronne widowisko można było zobaczyć dopiero w trzecim secie, kiedy to Zawisza nie mógł znaleźć recepty na dobrze grające w tej części meczu rywalki.

Zawisza Sulechów – Karpaty Krosno 0:3
(23:25, 22:25, 14:25)

Niezwykle zacięte widowisko zgotowały kibicom siatkarki AZS-u Politechniki Warszawskiej i PLKS-u Pszczyna. Przed meczem trener akademiczek Robert Strzałkowski właśnie pszczynianki typował jako murowanego faworyta. Jego podopieczne rozpoczęły jednak to spotkanie w sposób wręcz wymarzony dla siebie, od prowadzenia 2:0 w setach. Siatkarki PLKS pokazały jednak, że nie na darmo są jednym z faworytów i z każdą minutą coraz wyraźniej przejmowały kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, doprowadzając do tie-breaka. W nim emocji i walki nie brakowało, ale ostatecznie z triumfu cieszyły się siatkarki  PLKS-u Pszczyna.

PLKS Pszczyna – AZS Politechnika Warszawska 3:2
(22:25, 22:25, 25:19, 25:15, 15:13)