Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Finały MP młodziczek: Obrończynie tytułu awansowały do półfinału

Finały MP młodziczek: Obrończynie tytułu awansowały do półfinału

-  Mistrzostwa Polski młodziczek uważam za otwarte - tym zdaniem starosta Człuchowski Aleksander Gappa rozpoczął dzisiaj w Człuchowie finały Mistrzostw Polski młodziczek, gdzie tytułu bronią zeszłoroczne triumfatorki, UKS Orzeł Malbork.

Grupa A:

Finałową rywalizację rozpoczęły zespoły z Legionowa i Wieliczki, które stanęły po przeciwnych stronach siatki w pierwszym meczu mistrzostw Polski młodziczek. Siatkarki z LTS-u Legionovii Legionowo szybko rozprawiły się z przeciwniczkami, wygrywając spotkanie 2:0, dzięki czemu mogły spokojnie czekać na dalsze etapy rozgrywek i swoje kolejne rywalki. W drugim, popołudniowym pojedynku Legionovia kolejny raz pokazała swoje bardzo dobre przygotowanie i pokonała zawodniczki z Braniewa 2:0. Tym sposobem, z dwoma wygranymi meczami i pierwszym miejscem w tabeli, Legionovia Legionowo jest już w półfinałowych rozgrywkach mistrzostw Polski.

W tej grupie trzy z czterech rozegranych dzisiaj spotkań kończyły się w dwóch setach. Jedynie młodziczki z SPS-u Sparta Braniewo potrzebowały trzech partii, aby pokonać SKS Szóstkę TPS Biała Podlaska 2:1. Zacięty był zwłaszcza drugi set, który spartanki wygrały na przewagi, czym doprowadziły do tie-breaka i ostatecznego zwycięstwa w całym spotkaniu. Siatkarkom z Białej Podlaskiej zabrakło również szczęścia w drugim meczu, gdzie uległy zawodniczkom MKS-u MOS Wieliczka 0:2, na skutek czego zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli w swojej grupie.

Tytuły MVP: Aleksandra Rasińska i Aleksandra Omelaniuk (LTS Legionovia Legionowo), Weronika Wołodko (SPS Sparta Braniewo) oraz Alicja Grabka (MKS MOS Wieliczka).

Grupa B:

W grupie B niepokonane okazały się obrończynie zeszłorocznych złotych medali, siatkarki UKS-u Orzeł Malbork, które wygrały oba dzisiejsze mecze i dzięki swojej postawie oraz bardzo dobrej grze zameldowały się w półfinałach. Zawodniczki z Malborka nie dały swoim rywalkom większych szans, zwłaszcza w spotkaniu z UKS-em Libero Wałcz, które wygrały miażdżącą przewagą punktową (25:13, 25:9).

Bilans jednego zwycięstwa i jednej porażki mają na swoim koncie młodziczki ze Starogardu Gdańskiego oraz WTS-u Włocławek. Pierwszej ekipie nie udało się wygrać z dziewczynami z Malborka, ale pokonały, po wyrównanej walce, inne swoje przeciwniczki – WTS Włocławek – 2:0. Z kolei siatkarki z Włocławka w trzech setach ograły młodziczki z Wałcza 2:1. Zacięta była z pewnością końcówka drugiej partii, wygrana na przewagi przez UKS Libero Wałcz, jednak włocławianki powalczyły o zwycięstwo w tie-breaku, w którym postawiły kropkę nad „i" oraz wywalczyły cenne dwa punkty.

Tytuły MVP: Aleksandra Wąsowska (UKS Libero Starogard Gdański), Klaudia Kostkowska i Agata Michalewicz (UKS Orzeł Malbork) oraz Roksana Irzemska (WTS Włocławek).

źródło: inf. własna, pzps.pl