Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Rosja K: Dynamo Kazań mistrzem Rosji

Rosja K: Dynamo Kazań mistrzem Rosji

Siatkarki Dynama Kazań powtórzyły ubiegłoroczny sukces i w sezonie 2012/2013 również zdobyły mistrzostwo Rosji. W finałach pokonały ekipę z Moskwy 3-1. W dwóch ostatnich meczach, rozegranych w ten weekend, zespół z Kazania wygrał 3:1 i 3:0.

Trzeba przyznać, że najbardziej wyrównanym spotkaniem w całej rywalizacji był pierwszy pojedynek. Dwa z czterech setów rozstrzygnęły się dopiero po walce na przewagi. W całym meczu triumfowały siatkarki z Moskwy 3:1. Jednak już w drugim pojedynku świetnie zaprezentowały się zawodniczki z Kazania. Zwyciężyły gładko, bez straty seta, a w trzeciej odsłonie pozwoliły swoim rywalkom zdobyć tylko 15 punktów. Mieliśmy zatem remis w całej rywalizacji, która w miniony weekend przeniosła się do Moskwy. Mimo to we własnej hali podopieczne Swietłany Ilić nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W obu pojedynkach rywalki z Kazania zwyciężały w trzech setach. Co więcej, w pierwszej odsłonie ostatniego spotkania wręcz zdeklasowały miejscowy zespół, wygrywając do 14.

Tym samym Dynamo Kazań powtórzyło sukces z poprzedniego sezonu. Wtedy w finale podopieczne Riszata Giljazudtinowa w finałowej rywalizacji również pokonały Dynamo Moskwa.

Zostałyśmy po raz trzeci mistrzem Rosji. Emocje są jak najbardziej pozytywne – cieszyła się po ostatnim meczu libero Dynama Kazań, Jekatierina Ułanowa.Bardzo trudno jest zdobyć mistrzostwo, gdy trzeba to zrobić nie pierwszy, nie drugi, ale trzeci raz. Jestem dumna z mojego zespołu, z trenera, ze wszystkich dziewczyn, z którymi gram. Byłyśmy godne zwycięstwa 3:0.

Jekaterina Gamowa przyznała, że jej zespół wielokrotnie mierzył się z Dynamem Moskwa. – Bardzo ciężko jest wtedy zaskoczyć przeciwnika – podkreśliła. – Sezon był dobry, ale nie do końca udany. Chciałyśmy osiągnąć więcej w Lidze Mistrzyń, jednak nie udało się. Ale dwa zadania, które zostały ustalone, zrealizowałyśmy: Puchar Rosji i mistrzostwo kraju – podsumowała.

Dynamo Moskwa – Dynamo Kazań 0:3
(14:25, 19:25, 21:25)

(18:25, 22:25, 21:25)

Dynamo Kazań – Dynamo Moskwa 3:0
(25:18, 25:22, 25:15)

Dynamo Kazań – Dynamo Moskwa 1:3
(26:28, 26:24, 20:25, 21:25)