Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Na Słowacji ruszyła operacja „Liga Europejska 2013”

Na Słowacji ruszyła operacja „Liga Europejska 2013”

fot. archiwum

W tym tygodniu Štefan Chrtiansky ogłosił szeroki skład reprezentacji Słowacji, która wkrótce rozpocznie przygotowania do Ligi Europejskiej Ze względu na kontuzje na liście zabrakło m.in. Diviša, Skladanego, Nemca oraz Františka Ogurčáka.

Słowacy rozpoczną przygotowania do sezonu 22 maja w miejscowości Liptovský Ján, dokąd zaproszenia od duetu trenerskiego Štefan Chrtiansky Andrej Kravárik otrzymało 16 siatkarzy. Przed startem Ligi Europejskiej reprezentanci naszych południowych sąsiadów zagrają sparingi z Czechami i Węgrami. Spotkania sparingowe z reprezentacją Czech przewidziane są na 29 i 31 maja w Liptowskim Janie, natomiast 30 maja o 19:00 w Popradzie odbędzie się oficjalny międzynarodowy mecz między tymi drużynami. Próbą generalną przed rozgrywkami Ligi Europejskiej dla Słowaków będą dwa spotkania w węgierskim Kecskeméte 7 i 8 czerwca.

Liga Europejska zaczyna się 13 czerwca. Słowacy, dwukrotni jej zwycięzcy, zagrają w grupie A wraz z Austrią, Belgią i Danią. Po raz kolejny rozgrywki przebiegać będą zgodnie z systemem turniejowym, na Słowacji zaplanowany jest ostatni turniej od 4 do 6 lipca, który rozegrany zostanie w Nitrze. Punktem kulminacyjnym sezonu będą wrześniowe mistrzostwa Europy, w ostatnim spotkaniu przygotowawczym reprezentacja Słowacji podejmie 17 września w Bratysławie mistrzów olimpijskich z Rosji.

Kadra na Ligę Europejską to mieszanina doświadczonych i młodych, obiecujących graczy. Nominację otrzymał także Tomas Kmeť, który dołączy do nas pod koniec czerwca, ze względu na aktualną kontuzję. Pod koniec maja dojdzie też Masný, zaś Diviš po przebyciu operacji kolana nie będzie mógł w tym roku zagrać. Martin Nemec i Ogurčák ogłosili, że nie chcą w tym sezonie reprezentować naszych barw. Nie ma też Skladanego ze względów zdrowotnych i obowiązków na uczelni – wyjaśnił trener Słowaków Štefan Chrtiansky.* Filip Hudec (svf.sk)

24-osobowa kadra Słowacji na spotkania Ligi Europejskiej 2013:

rozgrywający:
Juraj Zaťko, Michal Masný, Filip Palgut, Daniel Končal

przyjmujący:
Štefan Chrtiansky ml., Matej Paták, Milan Hriňák, Milan Lízala, Milan Javorčík, Martin Sopko st., Filip Gavenda

środkowi:
Emanuel Kohút, Tomáš Kmeť, Jozef Piovarči, Peter Kašper, Michal Hruška, Peter Mlynarčík, Peter Ondrovič

atakujący
Milan Bencz, Peter Michalovič, Igor Rehák

libero:
Matej Kubš, Roman Ondrušek, Róbert Hupka

 

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-05-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved