Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Zespół Tomasza Dynkowskiego poza podium

Raport z Austrii: Zespół Tomasza Dynkowskiego poza podium

fot. archiwum

Nie bez problemów sezon na austriackich parkietach zakończył zespół pierwszego z Polaków. W walce o brąz UVC Graz Tomasza Dynkowskiego dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali z Amstetten. Lepiej walkę o medale rozpoczął Wojciech Włodarczyk.

Bez większych problemów pierwszy krok w kierunku tytułu mistrzowskiego postawił zespół Wojciecha Włodarczyka. Podopieczni Bogdana Kotnika na pokonanie rywali z Hypo Tirol Volleyballteam potrzebowali czterech partii. Jedyny set, w którym polski przyjmujący i spółka musieli uznać wyższość rywali, rozegrał się na przewagi, a o porażce drużyny Polaka zadecydowały niuanse. Podobnie jak na przestrzeni całego sezonu, wyróżniającą się postacią swojego zespołu był polski przyjmujący. Przy 50% skuteczności Wojciech Włodarczyk na swoim koncie zapisał 15 oczek. Wsparciem dla Polaka byli przede wszystkim Valdir De Sousa Sequeira i Andrej Grut, zdobywcy odpowiednio 25 i 19 punktów. Po drugiej stronie siatki dwoił się i troił Alexander Berger, jednak nawet 22 oczka i ponad 60% efektywności zawodnika nie pozwoliły na powstrzymanie rozpędzonych siatkarzy Aich/Dob. W rywalizacji rozgrywanej do trzech zwycięstw drużyna Wojciecha Włodarczyka objęła prowadzenie, kolejna odsłona zmagań finałowych już w najbliższą niedzielę.

Posojilnica Aich/Dob – Hypo Tirol 3:1
(25:23, 27:29, 25:19, 25:23)

Składy zespołów:
Posojilnica Aich/Dob: De Sousa (25), Hruska (1), Satler (4), Grut (19), Włodarczyk (15), Reiser (8), Kroiss (libero) oraz Kosl, Csoma (2) i Petkov (3)
Hypo Tirol: Cebron (7), Szabo (16), Koch, Boff (1), Berger (22), Mihalj (5), Laure (libero) oraz Gavan (2), Kaszap i Jimenez (5)Mniej powodów do radości mieli siatkarze innego zespołu z „polskim" akcentem. Zmagający się z osłabieniami kadrowymi UVC Graz Tomasza Dynkowskiego dwukrotnie uległ VC Amstetten Hypo NÖ. – W ostatnim meczu u siebie nie mieliśmy do dyspozycji wszystkich zawodników, bo mimo zapewnień ze strony Austriackiego Związku Piłki Siatkowej (OEVV), nasi dwaj juniorzy Flo Ertl i Paul Buchegger musieli stawić się na treningu kadry U-19 – o nieporozumieniu i problemach wynikających z zaistniałej sytuacji mówił Tomasz Dynkowski, dodając, że nawet kalendarz rozgrywek był rozpisany tak, aby obie drużyny przystąpiły do walki o brąz bez osłabień. – Było to wobec nas bardzo nie fair, bo specjalnie przekładaliśmy terminy meczu, aby nasz trener miał wszystkich zawodników do dyspozycji – niezadowolenia nie krył polski atakujący, nawiązując do samej rywalizacji. Po pierwszym przegranym przez Graz spotkaniu podopieczni Martina Plessla podjęli kolejne próby ratowania sytuacji. UVC Graz nie wykorzystał jednak atutu własnej hali, a drugi mecz o brąz z Amstetten był z pewnością spotkaniem, o którym zespół Polaka chciałby jak najszybciej zapomnieć. – Sam mecz nie ułożył się kompletnie po naszej myśli i w sumie zawodnicy z Amstetten kontrolowali przebieg spotkania. Mimo starań, a może właśnie z powodu zbyt mocnych starań, w ogóle nie weszliśmy w mecz i nie graliśmy swojej gry. Słabe przyjęcie, nie najlepsza wystawa i równie słaby atak – tak można podsumować przebieg spotkania – kontynuował atakujący Graz.

Tym samym dla Tomasza Dynkowskiego sezon ligowy dobiegł końca. Podopieczni Martina Plessla nie wykorzystali otrzymanej szansy i skończyli zmagania na czwartym miejscu. W najbliższy weekend startują jednak kolejne "polskie" mecze, w rywalizacji o miejsca 5. i 7. do walki przystąpią SG Arbesbach Michała Peciakowskiego i hotVolleys Wiedeń Roberta Szczerbaniuka.

VC Amstetten Hypo NÖ – UVC Holding Graz 3:1
(25:14, 24:26, 26:24, 25:19)

Składy zespołów:
Amstetten Hypo NÖ: Krba (18), Ivkovic (6), Kellum (6), Palgut (7), Nagy (10), Zipper (7), Schnetzer (libero) oraz Kriener (1), Pelemis (6) i Vracaric (10)
UVC Holding Graz: Waltner (9), Ertl (1), Menner (12), Scheucher (5), Swoboda (13), Buchegger (6), Blaha (libero) oraz Schachinger i Kurjasovs (14)

UVC Holding Graz – Amstetten Hypo NÖ 0:3
(16:25, 11:25, 20:25)

Składy zespołów:
UVC Holding Graz: Waltner (3), Lanegger (1), Schachinger (3), Menner (13), Swoboda (5), Dynkowski (9), Blaha (Libero) oraz Pristauz-Tesnigg i Kurjasovs (2)
Amstetten Hypo NÖ : Krba (22), Ivkovic (10), Kellum (11), Palgut (5), Nagy (4), Zipper (3), Schnetzer (libero) oraz Pelemis, Vracaric (1), Karlin i Jurkovics

Zobacz również:
Wyniki fazy play-off ligi austriackiej

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-04-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved