Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: W Rzeszowie zgodnie z planem. Developres o krok od finału

II liga K: W Rzeszowie zgodnie z planem. Developres o krok od finału

Pojedynki bez historii. Tak w skrócie można opisać obydwa spotkania Developresu Rzeszów z MKS-em Paleo Pogoń Proszowice. Rzeszowiankom brakuje jednego zwycięstwa, by awansować do finału II ligi kobiet w grupie czwartej.

W sobotnim pojedynku gospodynie od początku rzuciły się na przeciwniczki, wygrywając pierwszą partię 25:13. Później, z perspektywy przyjezdnych, było trochę lepiej, ale nie wystarczyło to, by przekroczyć próg 20 punktów chociaż w jednym secie. W rezultacie mecz zakończył się gładkim zwycięstwem miejscowych. – Powalczyliśmy trochę w trzecim secie, ale to Developres jest faworytem. Wielką różnicę robi rozgrywająca rzeszowianek, Karolina Filipowicz. Gdy ona jest na boisku, gra gospodyń wygląda bardzo dobrze – mówił po meczu trener Pogoni Proszowice, Dariusz Pomykalski.Jestem bardzo zadowolony z wyniku, ale nie do końca z samej gry – komentował trener Developresu, Tomasz Kamuda.

Developres Rzeszów – MKS Pogoń Paleo Proszowice 3:0
(25:13, 25:17, 25:20)

Developres: Cieśnik, Olszówka, Warzocha, Szeremeta, Filipowicz, Gasidło, Peret (libero) oraz Wilk, Mich i Myjak
Pogoń: Rydzyńska, Szkodny, Koperczak, Woźniak, Szymska, Żyła, Bucka (libero) oraz Kośmider, Noga, Pasternak i Skowron

Niedzielne spotkanie miało dokładnie taki sam przebieg jak sobotnie. W pierwszej partii, po asie Gabrieli Gasidło, przewaga gospodyń wynosiła już 10 „oczek” (19:9). Kolejny punkt z zagrywki dołożyła Cieśnik. Perfekcyjne przyjęcie umożliwiało Karolinie Filipowicz kombinacyjną grę. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem miejscowych 25:15.

Na początku drugiej odsłony tablica wskazywała wynik 2:2 po asie serwisowym przyjezdnych. Jednak był to jedyny w secie rezultat remisowy. Rzeszowianki sukcesywnie powiększały przewagę i gdy punktem bezpośrednio z zagrywki popisała się Karolina Grzelak, było 18:9. Trener Kamuda dokonał roszad w składzie i w szeregi Developresu wkradł się lekki przestój, a rywalki odrobiły nieco straty. Po ataku Agnieszki Woźniak szkoleniowiec gospodyń poprosił o czas (20:16). Proszowianki w tej partii zdołały jeszcze zdobyć zaledwie jedno „oczko”, a seta asem zakończyła Barbara Adamska.

Ostatnia odsłona nie przyniosła nieoczekiwanego zwrotu sytuacji. Miejscowe, podobnie jak w dwóch poprzednich partiach, w pełni kontrolowały sytuację na boisku i wygrały po raz drugi 25:17. Autorką ostatniego punktu była druga atakująca, Karolina Grzelak.

(25:15, 25:17, 25:17)

Developres: Olszówka, Cieśnik, Szeremeta, Filipowicz, Adamska, Warzocha, Peret (libero) oraz Pyrć (libero), Wilk, Gasidło, Myjak i Grzelak