Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Chmiel: Drugi set był do ugrania

Sylwia Chmiel: Drugi set był do ugrania

Siatkarki AZS-u nie sprawiły niespodzianki i przegrały z Muszynianką w trzech setach. W drugiej partii białostoczanki mogły jednak zaskoczyć przeciwniczki. - Myślę, że zabrakło trochę szczęścia, doświadczenia i tak po prostu wyszło - przyznała Sylwia Chmiel.

Zespół prowadzony przez Jacka Malczewskiego może żałować drugiej odsłony spotkania. Białostoczanki prowadziły wówczas już 23:19 i wydawało się, że doprowadzą ten wynik do końca partii. Na zagrywce po stronie Muszynianki pojawiła się jednak Kinga Kasprzak, która rozbiła defensywę rywalek. – Drugi set był do ugrania, bo prowadziłyśmy w nim praktycznie cały czas. Myślę, że zabrakło trochę szczęścia, doświadczenia i tak po prostu wyszło. Bardzo żałujemy, że nie wygrałyśmy drugiej odsłony – przyznała Sylwia Chmiel.

Na postawę zespołu w drugim secie bez wątpienia wpłynęła sytuacja kadrowa, która sprawia, że trener Jacek Malczewski musi eksperymentować z ustawieniem. – Tak zdarza się w damskiej siatkówce. Nie każda z nas gra przecież na swojej pozycji, na przykład ja [Chmiel jest przyjmującą, a w meczu z Muszynianką grała jako środkowa – przyp. red.]. Te przestoje mogą się zdarzyć w każdym meczu, to nie był jednak decydujący punkt, że przegrałyśmy tego seta – zdradziła siatkarka klubu z Podlasia.

Kolejnym przeciwnikiem AZS-u będzie Legionovia. Spotkanie to będzie szczególnie ważne dla białostoczanek, bowiem będzie to pewnego rodzaju sprawdzian przed walką o pozostanie w ekstraklasie. – Chcemy wygrać ten pojedynek. Nie wyobrażam sobie, że mogłybyśmy go odpuścić i dać zdobyć Legionovii jakieś punkty – powiedziała Gazecie Wyborczej Chmiel.

*Cały wywiad na stronach Gazety Wyborczej Białystok.

źródło: Gazeta Wyborcza, inf. własna