Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sparingi Budowlanych Toruń na dwa plusy

Sparingi Budowlanych Toruń na dwa plusy

Okres świąteczno-noworoczny dla siatkarskich zespołów wcale nie oznacza odpoczynku. W miniony weekend siatkarki Budowlanych Toruń i Jokera Świecie, by jak najlepiej przygotować się do kolejnej części rozgrywek, odbyły dwa spotkania sparingowe.

Pierwszy ze sparingów odbył się w Świeciu, natomiast drugi gościł w hali torunianek. W obu pojedynkach lepsze okazały się siatkarki Budowlanych, które w pierwszym wygrały 5:1, natomiast w drugim, krótszym – 4:0. W obu pojedynkach siatkarki zarówno z Torunia, jak i Świecia nie imponowały formą, aczkolwiek nie zabrakło w nich również ciekawych akcji. Lepiej w ataku spisywały się torunianki, dzięki czemu w obu spotkaniach triumfowały. Do zwycięstw swój zespół poprowadziła niezwykle skuteczna Roksana Brzóska. W pierwszym meczu ekipa ze Świecia stanowiła równorzędnego rywala dla Budowlanych jedynie w pierwszym i piątym secie, w pozostałych pewnie triumfowały podopieczne trenera Soi. W obu delikatnie widać było różnicę dzielącą pierwszą ligę od drugiej.

Nie zagraliśmy nic lepiej, ale też nic gorzej. W pierwszych trzech setach uzyskaliśmy 20 lub więcej punktów. Ostatniego przegraliśmy wyżej. Obie drużyny zagrały prawie w takich samych składach jak w sobotę, z tym że trener Mariusz Soja wpuścił na parkiet również Katarzynę Ostrowską – przyznał po drugim pojedynku w rozmowie z Gazetą Pomorską trener Andrzej Nadolny. Dla jego zespołu było to niewielkie przetarcie przed zbliżającym się turniejem w Warszawie. W zespole z Torunia w pierwszym meczu nie zagrała wspomniana przez Andrzeja Nadolnego Ostrowska, a także chora Justyna Łunkiewicz, która nie wzięła udziału w żadnym ze sparingów.

Obecnie Joker Świecie zajmuje trzecią lokatę w tabeli grupy 1 drugiej ligi kobiet, natomiast zespół Budowlanych Toruń plasuje się na siódmym miejscu w pierwszej lidze siatkarek.