Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > Damian Wojtaszek: Chcemy wygrywać kolejne sety i mecze

Damian Wojtaszek: Chcemy wygrywać kolejne sety i mecze

Ważne zwycięstwo odnieśli siatkarze Jastrzębskiego Węgla w Bełchatowie i są o krok od awansu do turnieju finałowego Pucharu Polski. - Staramy się grać swoją siatkówkę - przyznał po spotkaniu w rozmowie ze Strefą Siatkówki libero zespołu, Damian Wojtaszek.

PGE Skra nie wydawała się wygodnym rywalem w perspektywie awansu do półfinału Pucharu Polski, a jednak udało wam się wywieźć zwycięstwo z Bełchatowa…

Damian Wojtaszek:Nie do końca tak jest, ponieważ obecnie każda drużyna w lidze jest bardzo mocna i nie można jej lekceważyć. Pokazał to między innymi mecz AZS-u Częstochowa z Resovią Rzeszów, gdzie spisywana przez wszystkich na straty ekipa AZS-u wygrała z mistrzem Polski. My staramy się grać swoją siatkówkę, którą potrafimy. Wcześniej mieliśmy sporo kontuzji, problemów zdrowotnych, więc teraz jest czas, by właśnie grać tę naszą siatkówkę i pokazać to, co potrafimy najlepiej, ze wszystkimi zawodnikami, gdzie nikt już nie narzeka na żadne dolegliwości.

W pierwszym secie przegrywając 10:17, wierzyliście w to, że wyciągniecie wyniki i zapiszecie partię na swoim koncie?

To tylko wskazuje na to, że w żadnym momencie seta nie można lekceważyć przeciwnika. Stało się podobnie już w meczu bełchatowian z ZAKSĄ, kiedy to Skra prowadziła bodajże 24:17 i przegrała w secie. My walczymy do samego końca i chcemy wygrywać kolejne sety i mecze.

Co zdecydowało, że to wy zgarnęliście zwycięstwo w tym meczu?

Tak naprawdę ciężko wskazać jakiś główny element tak od razu po meczu. My cieszymy się z tej wygranej w Bełchatowie, ale szybko o niej zapominamy i myślami krążymy wokół kolejnych pojedynków ze Skrą. Już 4 stycznia ponownie w Bełchatowie gramy mecz ligowy, a później rewanż u siebie. Nie ma co tak naprawdę analizować, bo wiadomo, że w Pucharze Polski musimy wygrać kolejne spotkanie, żeby awansować dalej.

Pierwsza partia meczu to wyśmienita gra obu zespołów w bloku…

Każda z drużyn starała się zaryzykować zagrywką, by odrzucić przeciwnika od siatki. Jednym udawało się w jednym momencie, drugim w drugim. Było to naprawdę fajne widowisko i mam nadzieję, że podobało się publiczności w hali.

Odczuwacie jakieś demobilizujące skutki faktu, że Puchar Polski nie gwarantuje udziału w rozgrywkach Ligi Mistrzów?

To nie ma większego znaczenia. Na początku sezonu wszyscy sobie założyliśmy, że każdy bije się o każde trofeum, począwszy od Pucharu CEV, przez PlusLigę, po Puchar Polski i chcemy wywiązać się z tego w stu procentach.